Sağlık

En İyi 10 Supplement (Sporcu Besinleri)

0

Çoğu spora yeni başlayanlar supplement hakkında bilgiler edinmeye çalışırlar. Bazıları 3 ila 5 kilo arası kilo alımını ister, bazıları ise 10-15 kilo alımı için çabalar göstermektedir. Doğru beslenme şekli ile kas yapmak istediğiniz zaman doğru beslenmenin yanında kaslarınızdaki performansı ortaya çıkarmak için supplement ürünlerini kullanmanız gerekmektedir. kısaca bunu sizler için araştırdık ve 10 supplement ürününü bulduk.

1.Whey Protein Tozu

Yüksek oranda içerisinde BCAA içeren süt proteinleri bulunmaktadır. Anında kas tamiratına başladığı için sporcular tarafından çok tercih edilmektedir. Antrenmandan sonra Whey proteinin tüketilmesi önerilmektedir.

2.Kazein Protein Tozu

İdeal bir uyku öncesi atıştırmalığı olarak bilinen kazein protein tozu, yavaş bir sindirim süresini ortaya çıkarmaktadır. İçerinde süt proteinleri yer almaktadır.

3.Kreatin

Üç farklı amino asitten oluşmaktadır. Arjinin, glisin ve metiyonin içermektedir. Hem dayanıklılık sağlamakta hem de kilo alımı gerçekleştirmektedir. Daha iri ve güçlü olmanız için kreatin kullanmanız gerekmektedir.

4. Dallı Zincirli Amino Asitler

Kas dokusu tamiratı ve gelişimi açısından dallı zincirli amino asit tüketimi yapılması gerekmektedir. Kas gelişiminde ve antrenmanlar sırasında enerjik olmanızı sağlamaktadır. Sporcular tarafından en çok tercih edilenler arasındadır.

5. Beta- Alanin/ Karnozin

Karnozinin yüksek olduğu kaslarda diren. Ve dayanıklılık daha fazla olmaktadır. Kaslarda yer alan liflerin kasılma yeteneğini arttırma ve enerjiyi arttırdığı görülmektedir. Yağlarınızın yakılması için önemlidir.

6. Nitrik Oksit Arttırıcı

Vücudumuzda sayısız fonksiyonun gerçekleştirmesine en büyük yardımı yapan molekül olarak bilinmektedir. Damarların genişlemesini sağlayarak kas bölgelerine besinlerin, oksijenin, suyun ve anabolik hormonların daha iyi bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır.

7. Glutamin

Kas liflerinde bulunan lösin seviyesinde artış gösterterek kas gelişimine büyük faydalar sağlamaktadır. Kas yıkımlarının azalması için kullanılmaktadır. Bağışık sistemini destekleyerek hastalanmaları ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.

8. ZMA

B6 vitamini, çinko, magnezyum aspartat içermektedir. Hormon seviyelerini korumak ve iyileştirmek için kullanılmaktadır.

9. Karnitin

Birçok mekanizmayla kas gelişimini en iyi şekilde desteklemektedir. Kaslara giden kan akışını arttırmaktadır.

10. Beta- Ecdysterone

Kas boyutunun ve dayanıklılığını arttırmak için kullanılmaktadır.

Atkins Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Previous article

Tavuk Fajita Tarifi

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Sağlık