Diyet

Atkins Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

0

Günümüzde uygulanmakta olan Atkins diyeti nedir ve ne şekilde uygulanır? Merak edenler yazı içerisinde yapacakları inceleme sayesinde detaylı bilgi alabilirler. Zayıflamak isteyenlerin tercih edebileceği diyet seçenekleri arasında yer almaktadır. Özellikle yeniliklere açık olanlar tarafından tercih edilebilecek etkili diyet seçeneklerinden biridir. Çoğu zaman Dukan diyeti ile aynı olarak görülse de farklılıkları bulunmaktadır.

Diyeti uygulamak isteyenler B grubu vitaminleri içermekte olan ürünler ile sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirler. Özellikle vücudun yıpranmasını engelleyerek daha kuvvetli olmasını sağlamaktadır. Vitamin ve mineralleri göre uygulanacak olan diyet özellikle bu vücudun sağlıklı bir şekilde zayıflaması konusunda etkili olmaktadır. Bu nedenle oluşabilecek problemlere karşı tercih edilebilecek diyetin uygulanması kişilerde sorun yaşanmadan fazla kilolardan kurtulma imkanı sağlayabilir.

  • Aşama

Uygulanacak olan Atkins diyeti aşamaları ilk olarak kilo verme evresi ile başlamaktadır. İki hafta kadar sürmektedir. Karbonhidrat tüketimi bu evrede yasaklanmaktadır. Bu nedenle karbonhidratın azaltılmasıyla zayıflama evresi başlamaktadır. 14 gün boyunca uygulanacak olan diyet sayesinde metabolizmanın hızlanması sağlanarak yağ yakımının artması sağlanmış olunur. Birinci aşamada gün içerisinde 20 gram karbonhidrat tüketme olanağı sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra genel olarak protein ve yeşillik ağırlıklı beslenilmektedir. Birinci evre de özellikle belirlenmiş olan kurallara uygun şekilde hareket edilmesi gerekir.

  • Gün içerisinde uyanık olduğunuz süre için 6 saatte 1 yemek yenilecek şekilde program yapılması gerekir.
  • Peynir, tereyağı ve kaymak dışında farklı ürünlerinin tüketilmemesi gerekir.
  • Düzenli olarak 3 ve aynı zamanda 4-5 ufak ara öğünlerin eklenmesi gerekir.
  • Tahıl, ekmek, nişasta ya da makarna gibi besinlerin tüketilmesi gerekir.
  • Diyet listesinin dışına çıkılmamalıdır.
  • Gün içerisinde en az 2 litre kadar su içilmesi gerekir.
  • Özellikle yüksek kaloriye sahip olan çerezlerin tüketilmemesi gerekiyor.

 

  • Aşama  

Kilo vermeye başlama evresidir. İlk evrede verilen kiloların aynı şekilde verilmeye devam edilmesini sağlar.

  • Aşama

Koruma evresi olarak bilinmektedir. Verilen kiloların korunması sürecini belirlemektedir.

Atkins Diyet Nasıl Yapılır?

Uygulama yapmak isteyenler için Atkins diyet listesi her evrede değişmektedir. Özellikle protein ağırlıklı beslenme ile çocuktaki fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacak liste ile uygulanmaktadır.

Chia Tohumu Zayıflatır Mı?

Previous article

En İyi 10 Supplement (Sporcu Besinleri)

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Diyet