Hamileyken gripten böyle korunun!


0

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan Doç. Dr. Gazi Yıldırım hamileleri gripten koruma konusunda çeşitli bilgiler verdi. Dokuz aylık gebelik süresi içerisinde her hamilenin bir kere gribe yakalandığı ile ilgili açıklamada bulunan Yıldırım, gebelik süresi içerisinde yaşanan bu durumun anneyi zorlamasına rağmen gebeliğine zarar vermediğini de bildirdi.

Gebelikte Gribe Karşı İlaç Kullanmayın!

Gebelik dönemi içerisinde geçirilen gribal enfeksiyonların ortadan kaldırılmasında mümkün olduğunca ilaç tedavisi uygulamamak gerektiğini söyleyen Yıldırım bunun yerine doğal bir şekilde gribin atlatılmasına yönelik yöntemler denenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Grip Aşısı Olabilirsiniz!

Hamilelik döneminde Ekim ve Kasım aylarında grip aşısı olmanın uygun olacağını söyleyen Yıldırım, bu dönemlerin hamileliğin ilk 3 ayına denk gelmesi halinde bunu ilk 3 ayın sonuna almaları gerektiğini de ekledi. Hamilelikte herhangi bir sorun oluşmasını engelleyen bu aşı emzirme döneminde de uygulanabiliyor.

Gripten Uzak Durun!

Hamilelikte grip tedavisi kadar gribe yakalanmamak da oldukça önemli konulardan biri haline gelebiliyor. Hamileliğinizde grip bulaşma tehlikesi olan yerlere ağzınızda peçete ile girebilir ve öpüşme, tokalaşma gibi durumlara da dikkat edebilirsiniz. Bağışıklık sistemini güçlendirecek yemekler tüketmek, iyi bir uyku düzenine sahip olmak gibi detaylar dikkat etmeniz halinde de gripten korunabilirsiniz.

Antibiyotik Kullanmayın!

Hamilelikte gribal enfeksiyonları en aza indirmek amacıyla ilaç tedavisi tercih etmek isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda antibiyotiklerden uzak durun ve doğal bir şekilde gribi yenmeye çalışın. Ayaklarınızın altına limon sürün ya da nane limon tüketmek gibi basit çözümleri tercih edin.

Kendinize Dikkat Edin!

Grip olduğunuzda yastığınızı yüksek tutun, odanızı bol bol havalandırın ve nemli ortamlarda olmaya çalışın. Beslenmenize dikkat etmeniz halinde de gribi en kolay şekilde atlatabilirsiniz. Yeşil sebzeler tüketin ve mevsim meyvelerinden yiyin. Ayrıca sıvı kaybını önlemek adına bol bol su tüketin.
Ceviz, fındık, badem gibi kuruyemişleri de tüketerek kendinizi koruma altına alabilirsiniz. Temizliğinize dikkat edin ve bol bol istirahat ederek bu zorlu dönemi atlatmaya çalışın. Gebelikte gripten korunma konusunda tüketeceğiniz bitki çaylarının kullanımına dikkat edin.

İlginizi Çekebilir :   Hamilelikte Yüksek Tansiyon

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı