Sağlık

Bitki Çaylarını Karıştırmadan Tüketin

0

Bitki çayları kış aylarının yaklaşması ile birlikte tekrar raflardaki yerini aldı. Boğaz ağrısının, gribin ve öksürüğün başlaması anında ilaç kullanmak istemeyenler için alternatif olan doğal bitki çayları lezzetli olmaları ile de hastalık halinde ilk tercihimiz oluyor. Fakat bir konuda yanılıyoruz. Çayları içerken yanıldığımız nokta ise çeşitli bitkileri karıştırdığımızda daha yararlı ve etkili bi içecek ortaya çıkacağını düşünmemiz. Piyasada satılan kış çayı adı altında çeşitli bitki ve baharatların karışımından oluşan içecekler tam da bu konuda dikkat etmemiz gereken nokta.

 Hastalıkları geçiren bitki çaylarının karıştırılıp içildiğinde etkisini kaybettiğini biliyor muydunuz?

Bitkileri ve baharatları tek başına içmek bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Bir an önce iyileşmek için karışık bitki çayları hazırlamak ise karaciğerimizi yormamıza ve bağışıklık sistemimizi daha da zayıflatacağımıza işaret eder. Ayrıca birlikte kullanılan bitkiler normalde sağlayacağı maksimum faydayı sağlamıyor çayların etkisini de azaltabiliyor. Farklı etkiler yaratan bitki çayları tek tek içildiğinde sizin için daha faydalı olacaktır. Böylece çay çeşidinizi de artırmış olursunuz. Bitki çaylarının taze hazırlanıp taze içilmesi gerektiğini unutmayınız.

Alo Veranın Mucizevi 7 Faydası Nelerdir? Aloe Vera’yı Evimizde Nasıl Yetiştirebiliriz?

Previous article

SMOKİNDEN, TAKIMLARA FEMİNE DAVET

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Sağlık