• DOLAR
  6,1162
  % -0,76
 • EURO
  7,2029
  % -0,73
 • ALTIN
  236,1417
  % -0,02
 • BIST
  99.615,29
  % 0,33
Dişler için gizli tehdit, diş taşları!

Dişler için gizli tehdit, diş taşları!

Ağız ve diş sağlığı konusunda geride kalan toplumlardan biri olarak diş temizliği konusundaki eksiklerimiz bitmiyor. Diş fırçalama alışkanlığı ve diş bakımı konusunda yaşadığımız bu eksiklik nedeniyle diş sorunları da peşimizi bırakmıyor. Yapılan araştırmalara bakıldığında birçok kişinin diş doktoruna gitmediği hatta dişlerini düzenli olarak fırçalamadığı görüldü. Diş Estetiği Bozuluyor! Dişlerine düzenli bakımı yapmayan ve diş fırçalama […]

Ağız ve diş sağlığı konusunda geride kalan toplumlardan biri olarak diş temizliği konusundaki eksiklerimiz bitmiyor. Diş fırçalama alışkanlığı ve diş bakımı konusunda yaşadığımız bu eksiklik nedeniyle diş sorunları da peşimizi bırakmıyor. Yapılan araştırmalara bakıldığında birçok kişinin diş doktoruna gitmediği hatta dişlerini düzenli olarak fırçalamadığı görüldü.

Diş Estetiği Bozuluyor!

Dişlerine düzenli bakımı yapmayan ve diş fırçalama gibi hayati bir konuda eksiklikler yaşayan kişilerin zaman içerisinde diş ve diş eti problemleri yaşamasına ek olarak estetik diş sorunları yaşadığı da ortaya koyuldu. İhmalkârlık nedeni ile zaman içerisinde diş kayıpları gibi büyük sorunlar yaşanabileceği de açıklandı.

Dişler Tehdit Altında!

Diş hekimi olan Çağdaş Kışlaoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre dişlerin en büyük düşmanı diş taşları oluyor. Diş taşları ise düzenli diş bakımı yapmayan ve diş fırçalama alışkanlığı olmayan kişilerde daha sık görülüyor.

Diş taşının diş üzerinde kireçlenme olduğunu açıklayan Kışlaoğlu, diş bakımını yapmamak nedeniyle oluşan diş taşlarının bir süre sonra dişler üzerindeki saydam yapıya zarar vererek diş plağı oluşturduğuna da değindi. Diş taşlarının zaman içerisinde artmasına bağlı olarak farklı hastalıklara davetiye çıkardığını da söyledi.

Tükürükler Diş Taşı Oluşumunu Hızlandırıyor!

Diş taşları nedeniyle oluşan yapıların dişleri fırçalamak gibi yöntemlerle ortadan kaldırılamayacağına da değinen Kışlaoğlu, diş taşlarının oluşturduğu tartarların ancak doktora başvurarak tedavi edilebileceğini de dile getirdi.

Ağız içerisindeki tükürüğün içerisinde bulunan kalsiyum ve fosfatın bir süre sonra ağız içerisinde diş plaklarının artmasına neden olduğunu ve ağız bakımının da yanlış yapılması sonucu diş taşlarının arttığını söyleyen Kışlaoğlu, diş taşının ve diş plağının ihmal edilmemesi gereken bir sorun olduğunu dile getirdi.

Diş Taşları Ağır Sonuçlar Doğuruyor!

Diş taşları nedeniyle oluşan hastalıklar oldukça kalabalık görünüyor. Bu konu ile ilgili olarak da bilgi veren Kışlaoğlu dişlerinde taş oluşan kişilerin şu hastalıklara yakalanabileceğini de söyledi:
⦁ Diş çürümeleri oluşabilir.
⦁ Dişlerin arasındaki boşluklar artar,
⦁ Diş etlerinde çekilmeler ve şişmeler meydana gelebilir.
⦁ İltihaplanma görülebileceği gibi dişlerde kanama ve kötü koku yaşanabilir.
⦁ Diş kayıpları görülebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgili Balıklar, 25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, kendi kazancımız ile başkalarından beklentilerimiz arasındaki dengenin sağlanması mecburiyetidir. İhtiyaçlarımız ve yapmak istediklerimiz bugün fazladan para gerektirebilir veya biz farkında olmadan harcamalar yapabiliriz. Bir kredi işimiz olabilir. Bunun gerçekleşmesini olumlu karşılarız. Oysaki astarı yüzünden pahalıya mal olabilir. İyi düşünmek lazım. Dolunay, hesap kitap yapılmadan atılacak adımların hatalı olabileceğini vurguluyor, bizi uyarıyor. Henüz vakti değil, bekle diyor.

Sözgelimi bu anlamda 9 Ekim Terazi Yeniayı etkili olabilir. Eğer bir şeyler size göre yolunda gitmiyorsa, sabırlı olunuz. Bu Dolunayda benim tavsiyem, dar bakış açısıyla meselelere bakmayınız. Ayrıca amacınız varsa, pes etmeyiniz. Onun bunun hatırı için, kendi isteklerinizden vazgeçmeyiniz. Sadece yarar-zarar hesabını yapınız, bu kafidir. Uygunsa, doğruysa, bir sakıncası, zorluğu olmayacaksa kendi kendinizi de engellemeyiniz. Büyük yatırımlar, borçlar, büyük sözler zamanı değildir. Bunların yükü ağır olur mu, olmaz mı bakmak gerekir. Birileri iyi niyetinizi kullanmasın. Yardımcı olacağım diye, kendinizi zor duruma sokmayınız olur mu? Bu iyilik değil, sonrasında külfet olur size.

Gönülden sevgilerimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı