Çöpçatanlık yaparken aman dikkat


0
2 Paylaşım
çöpçatanlık yaparken dikkat edin

Elbette her birimizin iyi tanıdığımız can dostları, kız ya da erkek arkadaşlarımız var. Hatta tanıdığımız kişileri göz ucuyla süzerek şunu şuna yapalım, bunu da buna dediğimiz zamanlar oluyordur mutlaka. ‘Ah ne iyi ikili olurdu falancayla filanca’ dediğimiz anlarda… Ama çöpçatanlık diye nitelendirdiğimiz şey sandığınız kadar da kolay olmayabiliyor. Çöpçatanlığın inceliklerini öğrenmek istiyorsanız buyurun detaylara…

1 – Romeo ile Juliet sandığınız kişiler birbirinin ruh eşi olmayabilir; birilerini birilerine yapmak, iyi niyetten doğan bir işlemdir hatta belki sevap olan yanı bile vardır. Ama sizin birbirine çok yakıştırdığınız tipler, belki de karşılıklı olarak pozitif elektrik alamayabilir. Ya da taraflardan biri ciddi bir ilişki arayışındayken diğerinin niyeti başka olabilir. Belki niyet okuyucusu olmayabilirsiniz ama arkadaşlarınızı harcamamak ve sonradan kötü olmamak için her ihtimale karşı dikkatli olmalısınız.
2 – Tarafları abartılı şekilde birbirine övmeyin; sakın ha sakın taraflardan birini diğerine gelin olacak kızınız ya da damatlık oğlunuz gibi övmeyin. Aklınızdan çıkarmamanız gereken şey sizin arkadaşlarınızın ‘kankalık’ yanını tanıyor oluşunuzdur. Onların nasıl bir sevgili olduğunu bilemezsiniz. Kimseyi sonradan hayal kırıklığına uğratmamak için insanları asla aşırı met etmeyin.
3 –Çöpçatanlık yaparken ‘kör atış’ yapmayın; kimi zaman ‘ah yazııık, yalnız kalmasın çocuk’ veya ‘uzun zamandır çok yalnız kızcağız’ diyerek sakın çok iyi tanımadığınız birini can arkadaşınıza ayarlamayın. Sonrasında çiftler arasında yaşanan olmadık ve beklenmedik bir olayda ortaya koyduğunuz kefaretiniz, rezilliğin daniskasına dönüşebilir.
4 – Filmin sonu nasıl bitecek? ; tehlikeli oyundur çöpçatanlık oyunu. Hatta sonu hiç umulmadık bir şekilde bitebilir. Ama bir ilişki iyi de bitse, kötü de bitse değişmeyen tek şey vardır. Kötü son sizden, iyi son Rabbani güçten bilinir hep. İnsanoğlunun bu vefasız saldırısına uğramamak için çöpçatanlık konusunda dikkatli olmalısınız.
5 – Saray soytarısını saray leydisine yapmayın; yalnızca bekar ya da bağımsız olmak ilişkiye adım atmak için yetmeyebilir. Çiftler arasında; fizyonomik dengenin, hobilerin, huy özelliklerinin ya da statülerin aşağı yukarı birbiriyle özdeşleşmesi gerekir. Bu yüzden ‘eş kıtlığı var’ diye sakın olur olmadık kişileri bir diğerine yapmayın.
6 – ‘Allah aşkına çıkın abi’; dediğimiz gibi çöpçatanlık erbabı olmak, incelik isteyen işlerdendir. Ne yazık ki bu işi kabaca ve yüzeysel olarak yapan kişilerin ağzına yüzüne bulaştırdığı en önemli nokta aracılık ederken aşırı ısrarcı oluşlarıdır. ‘Abi valla çok güzel kız’, ‘kanki böylesini bulamazsın’ tarzında dayatmalarla anlamsız şekilde arkadaşlarını boğmamalısınız.

İlginizi Çekebilir :   2018 YILI TRENDLERİ

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı