Hamileler İçin Yaz Mevsimine Yönelik Rahatlatıcı Öneriler


0

Yaz dönemlerinde hamilelik diğer zamanlardan zor olabilir. Ancak dışarıdaki havanın sıcak olması bu gibi aktivitelerden kaçınmanızı gerektirmez. Yani önlem alarak sonuca varabilirsiniz. Büyük sorunların engellenmesi için, bebek hayatını da riske atmamak için bu detay önemlidir. Örneğin gölgede bile güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir. Bunun nedeni gebelikte hormon dengesinin bozulmasının dışarıdaki havanın sıcak olmasıyla tahammülü iyice azaltması ve de güneşten daha çok etkilenmeye neden olmasıdır. Tahammülsüzlük beraberinde daha çok etkilenmeyi de gerektirir. Yani hamileyken zaten çok sıcak olan vücutta dışarıdan gelen sıcakla daha fazla ısınma ve fenalık geçirme gibi durumlar olabilir. Bu noktada güneş koruyucular doğru şekilde uygulanmalıdır. UV ışınlarının kötü etkisine karşı filtre elde edilebilir. Ancak bununla da sınırlı kalmamak gerekir. Birçok önlemle hamilelik sürecini kolay geçirmek mümkündür.

 

 

Düzenli Yürüyüş

Hamilelikte yanlış bilinen durumlardan biri hareket etmemek gerektiği yönündeki düşüncedir. Oysa düzenli yürümek epey faydalıdır. Eğer risk yoksa yürümek de faydalı olur. Yani düşürme ve ölüm riski durumlarını engellemek için kontrollü yürüme gerekir. Tabi çok zorlamamanız da gerekir. Yani yürüyüşlerin abartmadan olması gerekir. Kilo dengenizi korumak bu açıdan önemlidir. 15 dakika ile başladıktan sonra aşamalı şekilde 10 dakika kadar artırmak olabilir. Gebelik son 3 ayı içerisinde her gün 45 dakika yürüme ideal olabilir.

Su İçinde Hareket Edin

Havuz ya da deniz içindeki düzenli egzersiz hamile kadınlar için önemlidir. Eklemlere az yük binerek egzersiz olması bakımından önemlidir. Karın kaslarınızın esnemesi, güçlenmesi bebek sağlığının da olumlu etkilenmesi bakımından önemlidir. Dengenizi koruma bakımından suyun kaldırma kuvvetinden yararlanmak ve egzersizi de bu şekilde yapmak avantajlıdır. Yani su içindeki hareketler bir yandan çok kalori yaktırır diğer taraftan da hareketi kolay yapmanızı sağlar. Zaten yük taşıdığınız varsayılırsa sudan faydalanmak daha kolay şekilde egzersizleri tamamlamayı sağlar. Yani ağrılardan kurtularak masaj yapılmış gibi rahat şekilde işlem tamamlanmış olur.

İlginizi Çekebilir :   Hamileyken gripten böyle korunun!

Kıyafetlere Dikkat Etmek Gerekir

Yaz aylarında deniz havuz ya da dışarıda herhangi bir etkinlikte karın bölgesini sıkmayan, destekleyici kıyafetler tercih edilmelidir. Bu bel sağlığı açısından da önemli bir detaydır. Giyilen terlik ayakkabı gibi detaylarda rahat olmaya bir beden büyük ayakkabı giymeye önem vermek gerekir.

Şişmeye Karşı Düzenli Dinlenin

Yaz aylarında vücudunuzda daha fazla şişme olabilir. Bu şişlikleri gidermek için belirli aralıklarla dinlenmek gerektiğini ifade etmek gerekiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı