Gebelik

Hamileler İçin Yaz Mevsimine Yönelik Rahatlatıcı Öneriler

0

Yaz dönemlerinde hamilelik diğer zamanlardan zor olabilir. Ancak dışarıdaki havanın sıcak olması bu gibi aktivitelerden kaçınmanızı gerektirmez. Yani önlem alarak sonuca varabilirsiniz. Büyük sorunların engellenmesi için, bebek hayatını da riske atmamak için bu detay önemlidir. Örneğin gölgede bile güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir. Bunun nedeni gebelikte hormon dengesinin bozulmasının dışarıdaki havanın sıcak olmasıyla tahammülü iyice azaltması ve de güneşten daha çok etkilenmeye neden olmasıdır. Tahammülsüzlük beraberinde daha çok etkilenmeyi de gerektirir. Yani hamileyken zaten çok sıcak olan vücutta dışarıdan gelen sıcakla daha fazla ısınma ve fenalık geçirme gibi durumlar olabilir. Bu noktada güneş koruyucular doğru şekilde uygulanmalıdır. UV ışınlarının kötü etkisine karşı filtre elde edilebilir. Ancak bununla da sınırlı kalmamak gerekir. Birçok önlemle hamilelik sürecini kolay geçirmek mümkündür.

 

 

Düzenli Yürüyüş

Hamilelikte yanlış bilinen durumlardan biri hareket etmemek gerektiği yönündeki düşüncedir. Oysa düzenli yürümek epey faydalıdır. Eğer risk yoksa yürümek de faydalı olur. Yani düşürme ve ölüm riski durumlarını engellemek için kontrollü yürüme gerekir. Tabi çok zorlamamanız da gerekir. Yani yürüyüşlerin abartmadan olması gerekir. Kilo dengenizi korumak bu açıdan önemlidir. 15 dakika ile başladıktan sonra aşamalı şekilde 10 dakika kadar artırmak olabilir. Gebelik son 3 ayı içerisinde her gün 45 dakika yürüme ideal olabilir.

Su İçinde Hareket Edin

Havuz ya da deniz içindeki düzenli egzersiz hamile kadınlar için önemlidir. Eklemlere az yük binerek egzersiz olması bakımından önemlidir. Karın kaslarınızın esnemesi, güçlenmesi bebek sağlığının da olumlu etkilenmesi bakımından önemlidir. Dengenizi koruma bakımından suyun kaldırma kuvvetinden yararlanmak ve egzersizi de bu şekilde yapmak avantajlıdır. Yani su içindeki hareketler bir yandan çok kalori yaktırır diğer taraftan da hareketi kolay yapmanızı sağlar. Zaten yük taşıdığınız varsayılırsa sudan faydalanmak daha kolay şekilde egzersizleri tamamlamayı sağlar. Yani ağrılardan kurtularak masaj yapılmış gibi rahat şekilde işlem tamamlanmış olur.

Kıyafetlere Dikkat Etmek Gerekir

Yaz aylarında deniz havuz ya da dışarıda herhangi bir etkinlikte karın bölgesini sıkmayan, destekleyici kıyafetler tercih edilmelidir. Bu bel sağlığı açısından da önemli bir detaydır. Giyilen terlik ayakkabı gibi detaylarda rahat olmaya bir beden büyük ayakkabı giymeye önem vermek gerekir.

Şişmeye Karşı Düzenli Dinlenin

Yaz aylarında vücudunuzda daha fazla şişme olabilir. Bu şişlikleri gidermek için belirli aralıklarla dinlenmek gerektiğini ifade etmek gerekiyor.

Çocukların Vazgeçilmezi Hamburger Tarifi

Previous article

Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Gebelik