• DOLAR
  6,1162
  % -0,76
 • EURO
  7,2029
  % -0,73
 • ALTIN
  236,1417
  % -0,02
 • BIST
  99.615,29
  % 0,33
Gebelik Bulantılarınız İle Baş Edin

Gebelik Bulantılarınız İle Baş Edin

Gebelik bulantıları genel olarak hamileliğin ilk ayları ve bazen istisnai olarak gebelik boyunca süren ve gebeyi gün içerisinde çok rahatsız eden bulantılardır. Bu tarz bulantılar yaşıyor ve bulantılarınızın önüne geçmek istiyorsanız sizlere önerilerimiz var. Gebelik Bulantıları Nasıl Önlenir?  Gebelik bulantılarınızı aşağıdaki önlemleri alarak engelleyebilirsiniz: Beslenmenize Özen Gösterin Araştırmalar gösteriyor ki sağlıklı gıdalar daha az bulantıya […]

Gebelik bulantıları genel olarak hamileliğin ilk ayları ve bazen istisnai olarak gebelik boyunca süren ve gebeyi gün içerisinde çok rahatsız eden bulantılardır. Bu tarz bulantılar yaşıyor ve bulantılarınızın önüne geçmek istiyorsanız sizlere önerilerimiz var.

Gebelik Bulantıları Nasıl Önlenir? 

Gebelik bulantılarınızı aşağıdaki önlemleri alarak engelleyebilirsiniz:

 • Beslenmenize Özen Gösterin

Araştırmalar gösteriyor ki sağlıklı gıdalar daha az bulantıya neden olmaktadır. Bunun için baharatlı ve yağlı gıdalardan uzak durarak bulantılarınızın önüne geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra porsiyonlarınıza dikkat ederek fazla kaçırmamaya özen gösterin. Fazla yemek yemek bulantılarınızı tetikleyebilir.
Fiziksel ve Zihinsel Olarak Aktif Olun
Hamilelik bulantılarınızı azaltmak için gün içerisinde aktif olarak ve zihninizi meşgul ederek bulantılarınızın önüne geçebilirsiniz. Bunun için kısa yürüyüşlere çıkabilir; bilmece, bulmaca çözebilir ve kitap okuyabilirsiniz.

 • Zencefil ve Nane Çayı İçin

Gebelikte bitki çayları tüketmede bazı sakıncalar vardır. Ancak abartmadan biraz zencefil ve nane çayı içmeniz bulantılarınızı önlemede size yardımcı olacaktır.

 • Sıvı Tüketiminize Dikkat Edin

Dehidrasyon bulantılarınızı tetikleyebilir. Bunun için günde en az 8 bardak su içerek bulantılarınızın önüne geçebilirsiniz. Eğer su içmede sıkıntı yaşarsanız suyunuzu meyveler, nane yaprağı ve bal gibi besinler ile tatlandırarak içebilirsiniz.

 • Bolca Dinlenin

Özellikle sabahları mide bulantısı çeken gebeler, iyi bir gece uykusu alarak bulantılarının önüne geçebilir. Bunun için yatağa erken girmeye ve yeterince uyumaya özen gösterin.

 • Rahat Kıyafetler Giyin

Kıyafetlerinizin sizi rahatsız edecek şekilde dar, esnemez yapıda olması hamilelik bulantısı tetikleyerek, kusmanıza neden olabilir. Bunun önüne geçmek için rahat kıyafetler giymeye özen gösterin.

 • Vitamin Takviyesi Alın

Doktorunuzun size önerdiği vitaminleri almanız önemlidir. Özellikle B6 vitamini içeren vitamin ve ek gıda takviyeleri bulantılarınızı önlemede size yardımcı olabilir.

 • Tetikleyicilerden Uzak Durun

Bulantılarınızı tetikleyecek gıdaları, kokuları evinizde ve çalıştığınız ortamda bulundurmamaya özen gösterin. Böylece bulantılarınızı minimuma indirgeyebilirsiniz.

 • Bilgisayar Monitöründen Uzak Durun

Eğer gebelik bulantısı yaşıyorsanız; bilgisayar ekranından maksimum süre uzak durmanızda fayda vardır. Bilgisayar yaydığı ışık ile mide bulantılarına neden olabileceğinden bilgisayar ile etkileşiminizi gün içerisinde minimuma indirgeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgili Balıklar, 25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, kendi kazancımız ile başkalarından beklentilerimiz arasındaki dengenin sağlanması mecburiyetidir. İhtiyaçlarımız ve yapmak istediklerimiz bugün fazladan para gerektirebilir veya biz farkında olmadan harcamalar yapabiliriz. Bir kredi işimiz olabilir. Bunun gerçekleşmesini olumlu karşılarız. Oysaki astarı yüzünden pahalıya mal olabilir. İyi düşünmek lazım. Dolunay, hesap kitap yapılmadan atılacak adımların hatalı olabileceğini vurguluyor, bizi uyarıyor. Henüz vakti değil, bekle diyor.

Sözgelimi bu anlamda 9 Ekim Terazi Yeniayı etkili olabilir. Eğer bir şeyler size göre yolunda gitmiyorsa, sabırlı olunuz. Bu Dolunayda benim tavsiyem, dar bakış açısıyla meselelere bakmayınız. Ayrıca amacınız varsa, pes etmeyiniz. Onun bunun hatırı için, kendi isteklerinizden vazgeçmeyiniz. Sadece yarar-zarar hesabını yapınız, bu kafidir. Uygunsa, doğruysa, bir sakıncası, zorluğu olmayacaksa kendi kendinizi de engellemeyiniz. Büyük yatırımlar, borçlar, büyük sözler zamanı değildir. Bunların yükü ağır olur mu, olmaz mı bakmak gerekir. Birileri iyi niyetinizi kullanmasın. Yardımcı olacağım diye, kendinizi zor duruma sokmayınız olur mu? Bu iyilik değil, sonrasında külfet olur size.

Gönülden sevgilerimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı