Gebelik

Evdeki Malzemelerle Gebelik Testi

0

Hamilelik testi uygulamadan önce evde bulunan malzemelerle bir ön fikir niteliğinde olan bazı testler yapabiliriz. Bu testlerle hamilelik ile ortaya çıkan kandaki HCG hormonunun içerisine koyacağımız malzemelerin tepkimesi sonucunu gözlemleyeceğiz.Bu testlerin güvenirliğinin düşük olduğunu unutmamak gerekir beklentimizi de bu yönde oluşturmak faydalı olacaktır.Sonuçta idrarın ortaya koyduğu bu sonuçlar alınan bir gıda etkisiyle de olmuş olabilir.

Bu testlerin neler olduğunu gelin hep birlikte öğrenelim .Öncelikle karbonatla yapılan testten başlayalım, sabah ilk idrara çıkıldığında idrarı temiz ve geniş bir kap içerisine aldıktan sonra üzerine bir tatlı kaşığı karbonat konulur,idrarın köpürmesi baloncuklar çıkarması gebeliğe delalet eder.İkinci olarak diş macunu ile yapılan gebelik testi bu testte ise idrarın içerisine alınan bir miktar beyaz diş macunu macununu gözlemleyerek bir fikir sahibi olabiliriz rengi maviye dönüyor ise hamile kalmış olabiliriz üçüncü olarak şekerle yapılan gebelik testidir. Yine idrarın içerisine alınan bir miktar şekerin durumunu gözlemleyerek yorum yapabiliriz şekerin erimesi hamile olmadığımızı topaklanıp erimemesi ise hamile olduğumuzu gösterir. Bu yöntemlerin güvenirliğinin düşük olduğunu unutmayıp bir gebelik testi alıp veyahut kan testi ile daha net ve doğru bir sonuç alabiliriz Bunlar sadece fikir vericidir.

Mürdüm Erikli Kek

Previous article

Çocuklarla İletişim

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Gebelik