• DOLAR
  6,1162
  % -0,76
 • EURO
  7,2029
  % -0,73
 • ALTIN
  236,1417
  % -0,02
 • BIST
  99.615,29
  % 0,33
Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır?

Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi pek çok bitki tıbbi özellikleri ile alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılmaya başlanmıştır, Gül, esansı ve aromasının yanında sağlık konusunda rolü olan önemli çiçeklerden biridir. Reçelinden yağına, suyundan kozmetik sanayinde kullanılan esansına kadar çok kadar geniş bir tüketim alanı olan gülün faydalarını hepimiz biliyoruz. Evde gül suyu nasıl yapılır? Gül suyu öncelikle cilt üzerindeki etkisi […]

Bildiğiniz gibi pek çok bitki tıbbi özellikleri ile alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılmaya başlanmıştır, Gül, esansı ve aromasının yanında sağlık konusunda rolü olan önemli çiçeklerden biridir. Reçelinden yağına, suyundan kozmetik sanayinde kullanılan esansına kadar çok kadar geniş bir tüketim alanı olan gülün faydalarını hepimiz biliyoruz.
Evde gül suyu nasıl yapılır? Gül suyu öncelikle cilt üzerindeki etkisi ile öne çıkmaktadır. Hem doğal bir temizleyici hem de canlandırıcı özelliği ile gül suyunun tonik olarak tercih edilmesi oldukça faydalıdır. Bu nedenle hem cildi hem temizlemekte hem de canlandırmakta gül suyunun faydaları yadsınamayacak kadar önemlidir. Gül suyu gözlerdeki yorgunluk ve kırışıklık izlerini giderici ve ciltteki yaraların iyileşmesinde de hızlandırıcı bir etkiye sahiptir.
Evde gül suyu nasıl yapılır? Gül suyu için, gün doğmadan sabah saatlerinde toplanmış olan bir miktar gül yaprağı ya da yarım kilo kadarını bir tencereye yarım litre temiz su ekleyerek normal ateşte yavaş yavaş ağzı kapatılarak kaynatılır. Su kaynamaya başlayınca da hemen altı kısılarak suyun buharlaşması engellenir. Bu sayede gül yapraklarının etkin içeriği buharlaşmadan bu suyun içinde hapsolur. Yaklaşık 10 dakika sonra ateşten alınır. Bir iki saat dinlendirdikten sonra gül yaprakları süzgeç ile sudan alınır ve elde edilen bu su cam şişeye koyulur. Bundan sonra iyice soğutulan gül suyu cam şişeye kapatılarak buzdolabında saklanmalıdır. Bu andan itibaren kullanıla hazır olan gül suyu, cilt ve saç için kullanılabilecek doğal temizleyicilerden biridir.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgili Balıklar, 25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, kendi kazancımız ile başkalarından beklentilerimiz arasındaki dengenin sağlanması mecburiyetidir. İhtiyaçlarımız ve yapmak istediklerimiz bugün fazladan para gerektirebilir veya biz farkında olmadan harcamalar yapabiliriz. Bir kredi işimiz olabilir. Bunun gerçekleşmesini olumlu karşılarız. Oysaki astarı yüzünden pahalıya mal olabilir. İyi düşünmek lazım. Dolunay, hesap kitap yapılmadan atılacak adımların hatalı olabileceğini vurguluyor, bizi uyarıyor. Henüz vakti değil, bekle diyor.

Sözgelimi bu anlamda 9 Ekim Terazi Yeniayı etkili olabilir. Eğer bir şeyler size göre yolunda gitmiyorsa, sabırlı olunuz. Bu Dolunayda benim tavsiyem, dar bakış açısıyla meselelere bakmayınız. Ayrıca amacınız varsa, pes etmeyiniz. Onun bunun hatırı için, kendi isteklerinizden vazgeçmeyiniz. Sadece yarar-zarar hesabını yapınız, bu kafidir. Uygunsa, doğruysa, bir sakıncası, zorluğu olmayacaksa kendi kendinizi de engellemeyiniz. Büyük yatırımlar, borçlar, büyük sözler zamanı değildir. Bunların yükü ağır olur mu, olmaz mı bakmak gerekir. Birileri iyi niyetinizi kullanmasın. Yardımcı olacağım diye, kendinizi zor duruma sokmayınız olur mu? Bu iyilik değil, sonrasında külfet olur size.

Gönülden sevgilerimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı