SMOKİNDEN, TAKIMLARA FEMİNE DAVET

0
252

Bayanlar olarak ceketler; spor olsun, klasik olsun ya da blazer olsun zaten severek ve sık sık kullandığımız parçalardı. Eh, pantolonsuz bir kadın gardırobu zaten düşünülemezdi. Fakat takım elbise belki 4 – 5 bayandan birinin dolabında bulunan parçalar olarak sayılabilirdi. Taa ki bu seneye kadar…

Bu sene tasarımcılar bayanları yüksek dozda maskulen etkiler altında görmek istediler ki bayanlar için bol bol takım elbise tasarlamış durumdalar zira.  Bu konuda tüvit kumaşlar baş rolde. Dokusu, göz okşayıcı duruşu ve  tarzıyla her daim  tercih edilen tüvitler, takım elbiseleri farklı ton ve desenlerde süslemekteler. Ekose, kaz ayağı, çizgili, pötikareli  efektlerden oluşan bayan takım elbiseleri özellikle iş ve çalışma sahası alanında  bayanların en büyük  tercihlerinden olabilir bu yıl.

Form ve kesimlerden söz edecek olursak; kalem hatlarına sahip olanlar, havuç formlu pantolona sahip olanlar, duble paçalılar mevcut. Ceketleri incelediğimizde kısa ve uzun formlular, vücuda – bele oturanlar ya da geniş formdaki ceket kesimlerine de rastlayabiliyoruz.

Yanı sıra tek düğmeliler ya da kruvazeler, askeri düğme formundaki cekete sahip olan  takım elbiselerden de bulabilirsiniz. Kısa paçalılar, ütü izliler, salaş formdaki spor takım elbiseler de  ilgi çekici.

Öte yandan takım elbiselerde sene trendlerinden çizgili takım elbiselere ve kadife – özellikle metalik kadife dokusundaki modellere de rastlıyoruz. Hatta hatta takım elbiselerde radikal bir adım atarak İspanyol kollu olanlarından bile tercih edebilirsiniz. İspanyol kollu takım elbiselerde maskulen ve feminen miksini aynı anda yakalayabilirsiniz zira.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.