• DOLAR
  6,1529
  % 0,01
 • EURO
  7,2450
  % 0,15
 • ALTIN
  237,3459
  % 0,06
 • BIST
  99.650,26
  % 0,10
Türk Mutfağının Gözdesi: Kuzu kapama

Türk Mutfağının Gözdesi: Kuzu kapama

Vitamin ve proteini birleştiren yemek: Kuzu kapama Kuzu kapama Türk mutfaklarının en gözde yemeklerinden biridir. Kuzu etinden yapılan ve sebzelerle çeşni kazandırılan pratik yemek özelliğine sahiptir.  Kuzu kapamanın adı etlerinin pişirme tenceresinde orta kısmına oturtulup üstüne ısıya dayanıklı diğer bir kapak kapatılarak kısık ateşte pişirilme tekniğinden gelmektedir. Kuzu kapama kullanılacak malzemeler: 7-8 adet kuzu eti […]

Vitamin ve proteini birleştiren yemek: Kuzu kapama

Kuzu kapama Türk mutfaklarının en gözde yemeklerinden biridir. Kuzu etinden yapılan ve sebzelerle çeşni kazandırılan pratik yemek özelliğine sahiptir.  Kuzu kapamanın adı etlerinin pişirme tenceresinde orta kısmına oturtulup üstüne ısıya dayanıklı diğer bir kapak kapatılarak kısık ateşte pişirilme tekniğinden gelmektedir.

Kuzu kapama kullanılacak malzemeler:

7-8 adet kuzu eti (kemikli)

4 diş sarımsak

3-4 dal kereviz sapı

10 adet arpacık soğan

2 adet havuç

1 çay kaşığı tuz

1,5 yemek kaşığı tereyağı

2 tatlı kaşığı sıvı yağ

1 çay kaşığı karabiber

1,5 tatlı kaşığı domates salçası

2 su bardağı sebze veya et suyu

1 çay kaşığı pul biber

 

Kuzu kapama yapılışı:

Orta büyüklükte bir tencere içine 3-4 dal kereviz saplarını büyük parçalar halinde doğrayıp içine atın. Daha sonra 2 adet havucu büyük parça veya dilimlere keserek tencereye ilave edin. 4 diş sarımsağı bıçakla minik parçalar halinde doğrayın tencereye atarak arpacık soğanlarını soyun ve ilave edin.  Diğer taraftan bir tavaya 1,5 yemek kaşığı tereyağını ve 2 tatlı kaşığı sıvı yağı koyarak eritin. Yağlar kızana kadar erimesini sağlayın. Kızmış yağların içine 7-8 adet kemikli kuzu etlerini bırakıp her tarafı kızarana kadar mühürleme işlemine tabi tutun. Mühürleme işleminden sonra tavayı ateşten alın. Kızmış yağları diğer tencereye boşaltarak belirli bir süre sebzelerin soteleme işlemini gerçekleştirin. Üzerine 1,5 yemek kaşığı domates salçasını ilave edip 4-5 dakika daha sotelemeye devam edin. Karışımın üzerine mühürlenmiş olan kuzu etlerini ilave edin. Üzerine 2 su bardağı sebze veya et suyunu boşaltın. Bir tahta kaşıklı bütün karışımı karıştırıp tencerenin kapağını kapatarak orta dereceli ateşte 1,5 saat süreyle pişmeye bırakın. Süre sonucunda kuzu kapamayı servis edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koçlar Saat 04:24 Ay-Pluto görünümü, uzun vadeli düşünmenin işareti. Her konuda bu böyle. Bastığınız yeri, hem iş hem de özel hayatınızda bilmek istersiniz. Bu enerji birçok açıdan güç aşılayıcıdır. Ancak merdivenleri tırmanırken yavaş ve emin adımlarla çıkmaya çalışmak gayet mantıklıdır.

Saat 04:30 Merkür-Mars görünümü, çiftler arasındaki iletişimi kolaylaştırır, uyumlu ve paylaşıma dönük düşünmeyi sağlar. Farklı bir şeyler yapmaktan hoşlanırsınız. Birbirinizin sınırlarına ve düşüncelerine değer verirsiniz. İlişkide problemler varsa ve her iki kişi de, kendi yoluna gitmek istiyorsa bu görünüm yolları ayırmanın işaretçisidir. Ancak dost kalınır, olumsuz düşünülmez.

Saat 08:26 - 25 Eylül saat 02:04 arasında Ay-Boşluk etkisindeyiz. Sezgiler öylesine yoğun ve algılama öylesine etkilidir ki, mantığın sesinden ziyade duygular ön plandadır. Tek başınıza kalma arzusu veya kalabalıkta bile kendinizi yalnız hissetme isteği yüksektir. İşin asıl ilginç tarafı, bu zaman dilimi içinde düşüncelerinizi toparlamak, planlamada bulunmak mümkündür. Ancak planları yürürlüğe koymak sakıncalı olabilir. Boşluk etkisi sanatla uğraşanlar açısından gayet olumludur.

Gönlünüzce geçecek bir hafta dileğimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı

İnstagram: astrolog_iremsu

Facebook : https://www.facebook.com/astrologiremSU/

Twitter : @astrologiremsu

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğalar Saat 04:24 Ay-Pluto görünümü, inandığımız değerlere sıkı sıkıya sahip çıkmanın işaretçisi. Gün boyu hem güvendiğimiz kişilerle bir araya gelmek hem de amacımıza uygun bir yol belirlemek isteriz.

Saat 04:30 Merkür-Mars görünümü, yeni bir proje hazırlığının, bir iş veya görüşmenin işaretçisidir. İş toplantıları, görev dağılımı ve ekip çalışmaları olumlu yönde gelişir. Bir şeyler ters veya hatalı gidiyorsa, bunlar üzerinde konuşulur. Herkes kendi fikrini açılar, bir karar verilir. İş ortamında, günlük hayatta başkalarıyla koordine halinde olmak yararlıdır. Belli bir hedef için uyum, düzen ve bağlantılar sağlanmalıdır.

Saat 08:26 - 25 Eylül saat 02:04 arasında Ay-Boşluk etkisindeyiz. İnsanlarla aramızda garip bir çekişme, yanlış anlamalar olabilir. Yapıcı konuşma neredeyse imkansızdır. Bugün görüştüğünüz kişilere, önünüze çıkan işlere, aldığınız haberlere veya iş yaptığınız insanlara daha fazla dikkat etmeniz, olumlu veya olumsuz bir cevap vermek yerine beklemede kalmanız yararlıdır. Beklenmeyen sürprizler yaşanabilir. Ancak bunların ne kadar kalıcı olduğu tam olarak belli değildir. O yüzden de sağduyulu davranmak gerekir. Paranızın hesabını iyi yapmanızı, olur olmaz yatırımlara girişmemenizi ve size söylenenlerin doğruluğunu araştırmanızı tavsiye ediyorum.

Gönlünüzce geçecek bir hafta dileğimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı

İnstagram: astrolog_iremsu

Facebook : https://www.facebook.com/astrologiremSU/

Twitter : @astrologiremsu

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler Saat 04:24 Ay-Pluto görünümü, maddi ve manevi değerlerimizi korumak, çıkarlarınızın farkında olarak yaşamak istediğimizi, kafamıza koyduğumuzu yapmaktan vazgeçmeyeceğimizi anlıyoruz. Çünkü güçlü olmanın insanı her türlü kötülükten koruyacağını düşünebiliriz.

Saat 04:30 Merkür-Mars görünümü, olumlu düşünce ve kararlılığın göstergesidir. değişim ve yeniliklere hevesli bir şekilde katılırız. Fikirlerimizi paylaşırız, başkalarını dinleriz, hızlı harekete geçeriz. Bir şeye karar vermişsek uygularız. Aşkımızı ilan ederiz. Birlikte eğlenmekten keyif duyarız.

Saat 08:26 - 25 Eylül saat 02:04 arasında Ay-Boşluk etkisindeyiz. Ailevi yaşamınız ve mesleki konularda ılımlılık yararlıdır. Başkalarından anlayış beklersiniz. Onlar da bunu sizden bekler. İşinizi çok iyi yaptığınız halde, birilerine beğendirmek zordur. Aslında bu saatlerde, öyle durumlar oluşur ki, ufak bir tartışma bile gereksiz söz düellosuna davetiye çıkarabilir, tatsızlıklara neden olabilir. Tabi ki bütün bunlar boşluktaki etkinin yarattığı, egonuzun yükselmesi ve her insanın kendini daha fazla haklı görmesi sonucu oluşan gerilimdir. Bunun farkında olursak, birbirinize karşı anlayışlı olmanız kolaylaşır. İş başvuruları, miras, ortak değerlerin paylaşımı, bir malın bölüşülmesi, satın alınması, kiralanması gibi mevzularda da ani karar vermeyiniz.

Gönlünüzce geçecek bir hafta dileğimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı

İnstagram: astrolog_iremsu

Facebook : https://www.facebook.com/astrologiremSU/

Twitter : @astrologiremsu

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeçler Saat 04:24 Ay-Pluto görünümü, ruhsal olarak kendinizi güçlü hissetmemizi ve maddi konularda olumlu düşünmemizi sağlar.

Saat 04:30 Merkür-Mars görünümü, aile içindeki iletişimin önemi ve birlikte yaşamanın gerekleri üzerinde düşünülür. Kimse kimse üzerinde baskı kurmayacak ve düşüncelerine saygı gösterecek şekilde karar verilir. Değişiklik yapmak, yenilikte bulunmak için uygun bir zamandır. Yaşadığımız ortamı canlandırıcı renkler kullanırız.

Saat 08:26 - 25 Eylül saat 02:04 arasında Ay-Boşluk etkisindeyiz. İletişim, haberleşme veya kişilerarası bağlantılar kurabilme konusunda sizin elinizde olmayan yanlış anlaşılmalar veya kendinizi tam anlamıyla ifade edememe gibi durumların oluşması mümkündür. Bunlar tabii ki çok büyük sorunlara yol açmaz. Bunların farkında olursanız, daha dikkatli ve ılımlı yaklaşımda bulunursunuz.

Gönlünüzce geçecek bir hafta dileğimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı

İnstagram: astrolog_iremsu

Facebook : https://www.facebook.com/astrologiremSU/

Twitter : @astrologiremsu

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslanlar Saat 04:24 Ay-Pluto görünümü, ilişkinizle ilgili meselelerde, partneriniz veya siz birbirinize karşı ılımlı yanaşmaya çalışınız.

Saat 04:30 Merkür-Mars görünümü, uzlaşmacı, diplomatik ve farklı görüşlere saygı göstermenin ve ortak bir hedef için adım atmanın göstergesidir. Dışa dönük ve sosyal yönlerimiz aşk hayatımızda, çevremizle ilişkimizde bize olumlu yönde yansır. Düşüncelerimiz eyleme dönüşür. Kendimizle çelişmeyiz. İstediğimizi nasıl elde edeceğimizi biliriz.

Saat 08:26 - 25 Eylül saat 02:04 arasında Ay-Boşluk etkisindeyiz. Özellikle parasal konularda ani kararlar almamalı, harcamalarınızı belirli bir sınırda tutmaya çalışmalısınız. Önemli konularda, beklediğiniz sonuçları görmediğinizde olumsuz düşünmeyin. Satın alma- kiralama, borç verme-alma gibi durumlarda dikkatli olun. Hesabınızı bilin. Kendimizi çaresiz hissetmemek için, ruhumuzu güçlendirmemiz gereken bir gündeyiz. Bunun bilinci içinde olursak yanlış karar vermeyiz.

Gönlünüzce geçecek bir hafta dileğimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı

İnstagram: astrolog_iremsu

Facebook : https://www.facebook.com/astrologiremSU/

Twitter : @astrologiremsu

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başaklar Saat 04:24 Ay-Pluto görünümü, başkalarıyla ortak hareket etmek ve farklı düşüncelere saygı göstermek anlamındadır. İşimize gelmese de, bunu yapmakta yarar var.

Saat 04:30 Merkür-Mars görünümü, evimiz, ofisimiz veya yaşadığımız yeri değiştirme, oraya yenilik getirme hedefimizi işaret ediyor. Farklı bir şeyler yapmak isteyeceğiz. Bu anlamda para harcarız. Doğru bir zamanlamadır. Kendimizi iyi hissedecek ne varsa ona açığız. Harekete geçeceğiz ve işlerimizi hızlıca hallederiz.

Saat 08:26 - 25 Eylül saat 02:04 arasında Ay-Boşluk etkisindeyiz. Hangi konuda olursa olsun kaygılanmaktan, olumsuz düşünmekten uzak durun. İnsan bir kez kaygılanmaya görsün, korktuğu başına gelir nedense. Bu nedenle kendinize, partnerinize, iş yerinizde veya bulunduğunuz ortamlarda, hatta en çok kızdığınız kişiye bile empati ile yanaşmakta fayda var. Çünkü boşluk, sadece size özel bir zaman dilimi değil. Çevrenizdeki diğer kişilerden bundan nasibini almakta. Sakin olmakta fayda var.

Gönlünüzce geçecek bir hafta dileğimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı

İnstagram: astrolog_iremsu

Facebook : https://www.facebook.com/astrologiremSU/

Twitter : @astrologiremsu

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Teraziler Saat 04:24 Ay-Pluto görünümü, partnerinizle olan iletişiminizi güçlendiricidir. Birbirinize destek vermeniz, hayatı birlikte kotarmaya çalışmanız, el birliğinde bulunmanız gayet olumludur.

Saat 04:30 Merkür-Mars görünümü, fikirlerimizi kendimizden emin şekilde açıklamamızı sağlıyor. Kararlıyız ve ne istiyorsak onu yapmak hoşumuza gidecek. Başkalarının fikirlerine değer vereceğiz. Akıl alacağız ancak son karar verici kendimiz olacağız. Yolculuğa çıkabiliriz. Eğitim, iş veya farklı bir konuda görüşmeler yaparız. Bunlar olumlu sonuçlanır.

Saat 08:26 - 25 Eylül saat 02:04 arasında Ay-Boşluk etkisindeyiz. Sakince hareket edilmesi, girişimlerde dikkatli olunması gereken bir gündeyiz. Net karar vermek kolay değil. İstekleriniz birileri tarafından engellendiğinde veyahut kendinizi rahatsız hissettiğinizde, bunun sadece size özel bir durum olduğunu sanmayınız. Çünkü bu gök kubbede hepimiz aynı havayı soluyoruz. Yani çevremizdeki kişiler de bu saatlerde zorlanabilir.

Gönlünüzce geçecek bir hafta dileğimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı

İnstagram: astrolog_iremsu

Facebook : https://www.facebook.com/astrologiremSU/

Twitter : @astrologiremsu

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrepler Saat 04:24 Ay-Pluto görünüm etkisiyle, partnerinizin size karşı dürüst olmasını istersiniz. Ilımlı yaklaşım, sevgi ve şefkat gibi duygular sizi rahatlatır.

Saat 04:30 Merkür-Mars görünümü, özgür olmak isteğini yükseltir. Değişiklik yapmak, yeni bir şeyler yaşamak için paraya duyulan ihtiyaç fazladır. Fikirlerinizi açıklamaktan çekinmenizin nedeni, birileri kırılmasın diye olabilir. Ancak, size ters gelen bir şeyler varsa, ve sizi rahatsız ediyorsa kimseye taviz göstermezsiniz.

Saat 08:26 - 25 Eylül saat 02:04 arasında Ay-Boşluk etkisindeyiz. Olumsuz düşüncelere kapılırız. Oysaki bütün bu hissedişler, korkularımızın bizi esir aldığının işaretidir. Yapılması gereken, kendinizdeki güzelliklerin, değerlerin farkına varmaktır. Böylece hiç kimsenin sizi üzmesine izin vermemiş olursunuz.

Gönlünüzce geçecek bir hafta dileğimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı

İnstagram: astrolog_iremsu

Facebook : https://www.facebook.com/astrologiremSU/

Twitter : @astrologiremsu

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yaylar Saat 04:24 Ay-Pluto görünümü, zorlukları gözünüzde büyütmeden hedefinize ulaşmanız için destekleyici olan bu görünüm, engelleri kolayca aşabilmenizde yardımcıdır. Evinizin, ailenizin geçimi ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için para kazanmayı, biriktirmeyi, güç sahibi olmayı çok daha fazla arzularsınız.

Saat 04:30 Merkür-Mars görünümü, fikirlerinize uygun projelerin göstergesidir. Aklınıza yatan bir iş olduğunda kararlı ve cesur şekilde ilerlersiniz. Sevimli tavırlarınız, parlak fikirleriniz başkalarının dikkatini çer. Kaliteli olanı istersiniz. Bugün yapılan görüşmeler, atılan adımlar olumlu sonuçlanır.

Saat 08:26 - 25 Eylül saat 02:04 arasında Ay-Boşluk etkisindeyiz. Bu süre içinde, ilişkinizde bilinçli olunuz. Bazen susmak, iyi bir taktik olabilir. Böylece karşınızdakinin size karşı ilgisini, sevgisini ölçmüş olursunuz. Boşluk etkisi tüm burçlar için geçerli olduğundan, tersliklerin sadece sizi bulduğunu düşünmeyin. Hepimiz farklı konularda hassasız. Bu hassasiyet yanlış anlaşılmalara, duyarlılığın artmasına neden olabilir.

Gönlünüzce geçecek bir hafta dileğimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı

İnstagram: astrolog_iremsu

Facebook : https://www.facebook.com/astrologiremSU/

Twitter : @astrologiremsu

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlaklar Saat 04:24 Ay-Pluto görünüm etkisiyle, çevrenizde bulunan kişileri gayet rahatlıkla etkileyebilir, bir mıknatıs gibi kendinize çekebilirsiniz.

Saat 04:30 Merkür-Mars görünümü, işiniz ve sorumluluklar özgürlüğünüzü kısıtlayıcı olsa da, siz zorlukları kolayca aşabilecek güçtesiniz. Parlak fikirleriniz, ılımlı ve adil davranışlarınız başkaları tarafından takdir edilir. Başkaları size danışır, yardımcı olmanız istenir.

Saat 08:26 - 25 Eylül saat 02:04 arasında Ay-Boşluk etkisindeyiz. Kaygı ve sabırsızlık gün boyu, iş veya girişimlerinizde başarılı olmanın önüne geçtiği gibi, gereksiz yere kendinizi üzmenize yol açabilir. Oysaki boşluk süresince, bedensel ve ruhsal yönden kendinize özen göstermeniz gerekir. Her şeyi kafanıza takmayınız. Bir sorunu illaki çözeceğim diye kendinizi yormayınız. Aceleci olmayınız. Karar vermeden önce mutlaka enine boyuna inceleyiniz. Mümkünse bekleyiniz.

Gönlünüzce geçecek bir hafta dileğimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı

İnstagram: astrolog_iremsu

Facebook : https://www.facebook.com/astrologiremSU/

Twitter : @astrologiremsu

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kovalar Saat 04:24 Ay-Pluto görünümü, maddi konular üzerinde etkili. Bütçemizi, alışkanlıklarımızı, derinliklerimizdeki her duyguyu gözden geçirmenizde bize yardımcı oluyor. Ayrıca gizli sırlarımızı, hayallerimizi, fantezilerimizi, dünyayı ele alış biçimimizi ılımlı hale getiriyor.

Saat 04:30 Merkür-Mars görünümü, hızlı öğrenmenizi, uygulamada bulunmanızı ve beğenilmenizi sağlar. Takdir edilirsiniz. Yeni bir projeye başlarsınız. Kararlısınız ve kendinizden eminsiniz. Zorlukları kolayca aşarsınız. Önünüzdeki engeller ortadan kalkar. Önemli bir teklifle karşılaşırsınız.

Saat 08:26 - 25 Eylül saat 02:04 arasında Ay-Boşluk etkisindeyiz. Parasal konularda dikkatli olunuz. Aldığınıza verdiğinize bakınız. İşlerimizde gecikmeler, alacakların tahsilinde sorunlar yaşayabiliriz. Bunları normal karşılamamız gerekir. İki kez düşünmek, artı-eksilerine bakmak doğru olacaktır. Panik olmayınız. Ancak piyasanın durumuna bakmadan alış-satış gibi işlerlerde bulunmayınız.

Gönlünüzce geçecek bir hafta dileğimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı

İnstagram: astrolog_iremsu

Facebook : https://www.facebook.com/astrologiremSU/

Twitter : @astrologiremsu

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balıklar, Saat 04:24 Ay-Pluto görünümü, her türlü zorluğa rağmen yılmayıp ayakta durabilmeniz yönünde yardımcıdır. İleriye yönelik bir şekilde hem hedeflerinizi gözden geçirmenizde hem de ılımlı bir şekilde olanı biteni değerlendirmenizde, gücünüzü kaybetmeden neler yapmanız gerektiğini saptamanızda bu enerji size yardımcıdır.

Saat 04:30 Merkür-Mars görünüm etkisinde yapacağınız görüşmeler olumlu geçer. Başkalarından destek görürsünüz. Sıkıldığınız bir konu çözüme kavuşur. Bugün, yapılan işler beğenilir. Maddi açıdan sizi memnun edici gelişmeler yaşanır. Beklediğiniz bir haber gelir. iş ve finansal konularda ılımlı, paylaşıma dönük ve tarafsız olmanız halinde her şey umduğunuz gibi gelişir.

Saat 08:26 - 25 Eylül saat 02:04 arasında Ay-Boşluk etkisinde hassasız. Ancak sezgilerimiz oldukça yüksek. Bir durumun ardında yatan risk faktörünü görebiliriz. İlişkilerde, yeterince sevilmediğinizi, iyi niyetinizin karşılık görmediğini düşünürsünüz. Bu hassasiyetten kaynaklanır. Durum böyle olunca, önemli konularda keskin bir karar vermek yanlıştır. Bekleyelim, inceleyelim. Hiçbir şeyi oldu bittiye getirmeyelim.

Gönlünüzce geçecek bir hafta dileğimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı

İnstagram: astrolog_iremsu

Facebook : https://www.facebook.com/astrologiremSU/

Twitter : @astrologiremsu