Dekorasyon

Dar Alanları Geniş Göstermenin Püf Noktaları

0

Ev dekorasyonunda önemli olan alanı iyi kullanmaktır. Dar alanları geniş göstermenin püf noktaları ile evinizde dar olan bir alanın, olduğundan daha geniş gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için aşağıda sunmuş olduğumuz önerileri yerine getirmeniz yeterli olacaktır. Direkt olarak sunmuş olduğumuz önerileri dikkate alarak, dekorasyonunuzu yapabilirsiniz.

Aynaları Kullanın

Aynalar dar olan bir alanın geniş gözükmesi için en önemli aksesuardır. Bunun için mutlaka dekorasyonunuzda aynaları kullanmalısınız. Salonunuzu geniş göstermek istiyorsanız, aynalı olan üniteleri tercih etmeniz ya da TV ünitesi, konsol gibi eşyalarınızın üst kısımlarını ayna ile değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde çok daha geniş bir alan elde etmiş olacaksınız. Dar alanları geniş göstermenin önemli bir yolu olan aynalar, salon dışında geniş göstermek istediğin iz tüm alanlar kullanım için uygundur diyebiliriz.

Küçük Mobilyalar Tercih Edin

Gerek oturma grupları gerekse dolap, Tv ünitesi gibi ürünlerin dar alanlarda büyük olmaması gerekiyor. Eğer dar alanda büyük mobilyaların olması sağlarsanız, olduğundan çok daha bir görünüm elde edebilirsiniz. Dar alanları geniş göstermek için mutlaka küçük mobilyaları tercih edin. Üretilmiş olan minimal üniteler, rahat etmenizi sağlayacaktır. Bunun dışında küçük ancak işlevsel olan çok sayıda mobilya vardır. İşlevselliğin ön plana çıkarılmış olduğu mobilyaları tercih ederek, dar alanları geniş gösterebilirsiniz.

Açık Renkleri Kullanın

Dar alanların genişlemesini sağlamak mümkün olduğunca seçimlerinizin açık renkli olması ile mümkün oluyor. Odalarınızın aydınlık gözükmesi için beyaz, krem rengi gibi tonları tercih ederek dekorasyonunuzu ona göre yapabilirsiniz. Açık renkli mobilyalar, dar alanların aydınlık olması için en doğru seçim olacaktır.

Mobilyalar Yerden Yüksek Olsun

Alacağınız oturma gruplarının ya da diğer mobilyalarınızın mutlaka yerden yüksek olmasını sağlayın. Zeminin geniş gözükmesi, koltuğun altından zeminin görülüyor olması odanın geniş gözükmesini sağlayacaktır. Bunu bilerek hareket etmeniz durumunda siz de evinizin geniş gözükmesini sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz şekilde tamamlamış olduğunuz dekorasyonunuz sayesinde, odanızı geniş gösterebileceksiniz.
Dekorasyonda geniş ve ferah görünüm elde etmek için yukarıda verilen hususları dikkate alın. Ona göre bir dekorasyon oluşturun.

​Ekonomik Bütçeler İle Evinizi Yenileyin

Previous article

En İyi Kimyasal Peelingler

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Dekorasyon