Dekorasyon

Nevresim Takımı ve Yatak Örtüsü

0
nevresim takımı

Evimizde en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan biri, yatak odamız. Hayatın karmaşasından ve koşturmacasından uzakta dinlenmek için yatağımıza adım attığımızda bizi bekleyen renkler ve konsept ise oldukça önemli. Yatağımızda ve genel olarak yatak odamızda, birçok bileşen önemli rol oynasa da nevresim takımı ve yatak örtüsü en önemli olanlardan. Ev dekorasyonunda belirleyici bir çizgiye sahip olan nevresim takımı, yalnızca oda içinde değil, genel ev tarzımızla da uyumlu sınırlar içinde tercih ettiğimiz, önemli bir ürün. Yatak örtüsü ve nevresim takımlarında, hem kumaş, hem de renk anlamında uyumlu bir tema içeren seçimler, yaşam alanlarımızda hoş bir görüntü ortaya çıkarabilir.

Yatak örtüsü nasıl seçilir?

Nevresim takımı ve yatak örtüsü modellerinde, karşımıza çıkan yüzlerce seçenek içinde model, kumaş ve konsept bazı durumlarda kafa karıştırıcı olabilir. Evini ilk kez dekore eden biriyseniz ya da yatak odanızda bambaşka bir hava yaratmak istiyorsanız, evinizin havasına uygun modeli nasıl belirleyeceğiniz konusunda endişelenmenize gerek yok. Yatak örtüsü seçiminde belli başlı konulara dikkat ettikten sonra, geriye kalan tek şey zevkiniz olacak.

  • Yatak örtüsü modelleri içinde seçiminizi etkileyen ilk kriter tabii ki boyutu olacak. Çift kişilik yatak ya da tek kişilik yatakta, ebatlarda ciddi bir fark var. Yatak örtüsü için yatak ebatları nedir diyorsanız, çift kişilik yataklarda 200×200 cm ya da 220×240 cm gibi ebatlar söz konusu. Bunun dışında 160×240 cm ebatında çift kişilik yataklar da var. Tek kişilik yataklarda ise ebat, genellikle 150×200 cm olur.
  • Yatak örtüsü seçiminde diğer bir önemli kriter de o sezona uygun bir model seçmek. Zira yaz için kullanılan ve kış için kullanılan yatak örtülerinde farklı modeller tercih edilir. Kış için kullanılan yatak örtülerinde tüylü ve kalın alternatifler, yaz için kullanılan yatak örtülerinde ise keten ve ince seçenekler ön plandadır.
  • Yatak örtüsü seçiminde diğer bir önemli konu da, genel ev dekorasyonunuz ve yatak odası mobilya seçiminiz ile uyumlu bir temaya sahip olması. Gardıroplar, yatak başlığı, duvarların rengi ve hatta parkelere varana kadar en ufak detaylar bile, uyumlu etkileyebilir.

Gördüğünüz gibi yatak örtüsü seçimi, hem dekoratif anlamda hem de daha iyi bir deneyim yaşamak adına konfor anlamında önemli. Peki, nevresim takımları konusunda nasıl bir seçim yapmalıyız?

Nevresim takımı nasıl seçilir?

İçerik olarak yastık kılıfı, çarşaf ve pikeden oluşan nevresim takımı, evde yer alan diğer bileşenlere göre model ve renk anlamında tercih edilir. Nevresim takımı tercih etme konusunda zorlanıyorsanız, aşağıdaki önerileri dikkate alabilirsiniz:

  • İlk olarak ebat konusu oldukça önemli. Yatağınız çift kişilik olsa bile, çift kişilik yatakların tek bir ebatı yok.
  • Tercih ettiğiniz nevresim takımı kumaşının önemi oldukça fazla. Pamuklu, saten ya da farklı tipte kumaş içeren nevresim takımlarını yaz ya da kış gibi mevsimlere göre seçebilirsiniz. Nevresim takımında kumaş seçimi, iyi bir uyku deneyimi adına önemlidir. Hava geçirgenliği olan kumaşlar ya da diğer kumaş modellerini inceleyebilirsiniz.
  • Nevresim takımı genel anlamda bir set gibidir, bununla birlikte yatak odanızdaki genel renk tonları ve diğer mobilyalarla uyumu önemlidir, bu nedenle nevresim takımı desenlerini, tonlamalarını dikkatle incelemelisiniz.

Uygun fiyatlı nevresim takımı seçmek, tabii ki bütçesini düşünenlerin en çok önemsediği konulardan biri. Bu nedenle fiyat araştırmanızı iyi yapmalı, buna göre bir karar vermelisiniz. Hem yatak örtüsü hem de nevresim takımları konusunda en geniş ürün skalasını sunan English Home, ucuz nevresim takımı ve yatak örtüsü modelleriyle çok tercih ediliyor. English Home nevresim takımı ve yatak örtüsü seçeneklerine göz atabilirsiniz.

2021’in Trend Spor Ayakkabı Rehberi

Previous article

Doğum Günü İçin En Özel Hediye ve Sürpriz Önerileri Bodo’da!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Dekorasyon