Dekorasyon

Yan Sehpa Dekorasyonu & Kullanım Alanları!

0

Oturma odası ve büyük salonlar başta olmak üzere pek çok farklı alanda kendisine yer bulabilen yan sehpa modelleri, geniş kullanım alanıyla dikkat çeker. Yan sehpalar dağınıklığa sebebiyet verebilecek küçük ürünlerin ortadan kaldırılmasını desteklerken aynı zamanda diğer mobilyalarınızla beraber de kullanılabilir. Yemek odası takımları ile beraber entegre bir şekilde kullanabileceğiniz sehpalar, salonlarda koltuk takımlarıyla birlikte yardımcı bir mobilya olarak değerlendirilebilir.

 

Yan Sehpa Kullanım Alanları

 

Servis sehpası görevini de üstlenebilen yan sehpalar, çay saatlerinde de sizlere eşlik edebilir. Koltuk takımlarının arasında, iki veya üçlü koltuğun ara kısmında iki berjer koltuğun yanında da yan sehpaları kullanabilirsiniz. Genellikle zigon sehpa görevi görmesinin yanı sıra yeri sabit olan sehpalar dekorasyonunuzu desteklerken ihtiyaç halinde servis sehpası olarak da kullanılabilir.

 

Bazı yan sehpaların dekorasyon stiline daha fazla katkı sunabilmek için özel olarak dizayn edilerek sizlere sunulur. Bu tür sehpaları yaşam alanlarınızdaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için değerlendirebilirsiniz. Kullanım amacına göre değişkenlik gösteren yan sehpa modellerini biblolar, vazolar veya bitkilere yer vererek de zenginleştirebilirsiniz.

 

Yan sehpalar kategorisine giren ürünler zigon sehpadan biraz daha büyük boyutlu fakat orta sehpa kadar büyük olmayan özel mobilyalardır. Genel olarak koltukların yanlarında veya ara kısımlarında değerlendirilir. Yan sehpalar dekorasyonunuzu ön plana çıkarabilmeniz için yararlanabileceğiniz en ideal seçenekleri sizlere sunar.

 

Genellikle 4 ayaklı olarak tasarlanan yan sehpaların alternatif seçenekleri de bulunur. Zigon sehpalar gibi iç içe girebilecek yapısı olmadığından büyük ölçülere sahip olabilir. Yan sehpalar aynı zamanda üretim materyallerine göre de şekillenir. Farklı mekanlarınızın dekorasyonunu tamamlarken kendinizi özgür hissedebileceğiniz yan sehpalar, diğer mobilyalarınızla bütünlük yakalayabilecek özelliklerdedir.

 

Yan Sehpa Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

 

Salon dekorasyonundaki iki koltuk arasındaki bölgeyi değerlendirmek için yan sehpa kullanmak isterseniz alanı en verimli şekilde kullanabilmek adına aydınlatma ürünlerine de yer ayırabilirsiniz. Birbirinden şık abajurlar ve led aydınlatmalar bu noktada sizlere yardımcı olabilir. Daha sıcak ve romantik ortamlar oluşturabilmek için küçük yan sehpa dekorasyonu için farklı boyutlardaki alternatif aydınlatma ürünlerine de göz atabilirsiniz.

 

Ev dekorasyonunuzda doğallık sizin için vazgeçilmez ise iç mekan bitkilerini tercih edebilirsiniz. Farklı mekanlarda yan sehpa dekorasyonu uygularken yeşil yapraklı bitkilerle ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bu tür yan sehpa dekorasyonunu iş yerlerinde de destekleyebilirsiniz. Yeşil yapraklı bitkilerin yanı sıra hoş kokulara sahip farklı renklerdeki çiçekleri de dekoratif olarak kullanabilirsiniz. Klasik veya modern duruşa sahip vazo çeşitlerine de göz atarak doğal bir duruş yakalayabilirsiniz.

 

Yan sehpalarınızın üzerine konumlandırabileceğiniz aksesuarlar kadar önemli olan bir diğer nokta ise sehpanın kendi konumudur. Bu noktada görünümü zenginleştirmek istiyorsanız aynı tarzdaki orta sehpaları hemen kenar kısımlarına konumlandırarak dekorasyonunuza üç boyutlu bir etki verebilirsiniz. Klasik yan sehpa yerleşimlerinin dışına çıkarak salon ve oturma odası gibi alanlarda son derece hoş görünen odak noktaları yaratabilirsiniz. Aynı fikirleri toplantı odalarında veya ofislerin farklı noktalarında da deneyebilirsiniz.

 

Yan sehpaları esas kulanım amacının dışındaki şekillerde de değerlendirebilirsiniz. Farklı ihtiyaçları karşılayabilmek için yan sehpalar sizlere büyük bir avantaj sunar. Örneğin, koridor ve antre gibi yerlerde yüksek ayaklı olarak tasarlanan yan sehpaları konsol olarak da kullanabilirsiniz. Yan sehpanızın üzerine asabileceğiniz gösterişli bir ayna ya da şık bir sehpa örtüsü sayesinde vintage bir duruş ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer yeni bir yan sehpaya sahip olmak istiyorsanız https://www.lagu.shop/ adresinde yer alan birbirinden özel seçeneklere göz atabilirsiniz.

Vücut Çatlaklarını Önleyin!

Previous article

En İyi Sigma Profil Fiyatları ve Çeşitlerini Alutem’de Keşfedin!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Dekorasyon