Makyaj

Makyaj Hileleri

0

Gün geçmiyor ki bayanlar arasında yeni makyaj akımlarıyla karşılaşmayalım. Hatta sadece bayanlar diyerek kısıtlama yapmak da artık doğru değil. Muazzam şekilde makyaj yapan, hatta makyaj yapma işini meslek edinen beylere de sıklıkla rastlamak mümkün.

Peki nasıl makyaj yapıyorlar, hangi ürünleri hangi bölgeler için kullanıyorlar?

Eskisi gibi bir ruj, bir allıktan ibaret değil makyaj yapmak. O kadar çok detay var ki; işte makyaj hileleri dediğimiz şey tamda bu noktada devreye giriyor. Mesela yüzünüzün şekli fazla mı oval? Hiç sorun değil. Minik makyaj hileler ile pekala istediğini yüz hatlarını oluşturabiliyorsunuz. Çok sihirli bir işlem gibi gelse de durum hiç öyle değil. Bunun için ihtiyacınız olan birkaç malzeme var sadece. Bir adet bronzer, bir highlighter yani aydınlatıcı, bir de bu malzemeleri yüzünüze uygulamak için kullanacağınız fırçalar. Biraz da ışık-gölge mantığını biliyorsanız işlem tamam. Hayır üç boyutlu resim yapmayacağız tabi ki. Sadece ten makyajı 🙂

Öncelikle yüzünüzde gizlemek istediğiniz kısımlara bronzer uygulamanız gerekiyor. Ön plana çıkarmak istediğiniz yerlere ise aydınlatıcı uygulayarak ışık gölge hilenizi yapmış oluyorsunuz. Fotoğrafçılıkta da olduğu gibi ön plana çıkarmak istediğiniz yerleri aydınlatıp, diğer bölgeleri bronzerla kapatarak makyaj hilesi ile güzel bir rötuş yapmış olacaksınız. Aynı işlemi yüzünüzdeki herhangi bir bölge için de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Işık-gölge fotoğrafçılıkta olduğu gibi makyajda da oldukça işe yarıyor. Yeterki doğru malzemeler ve doğru fırçaları tercih etmiş olun.  Unutmayın! Siz zaten çok güzelsiniz.

Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır?

Previous article

Beden Aklınızı Kullanarak Yaz Ayına Zayıf Girin

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Makyaj