Teknoloji

WeWalk İlk Seçilmiş Microsoft Yazılımı | Teknoloji

0

Görme engelliler için tam bağımsızlık ve kamusal hayata eşit katılım hedefi ve ROI Wewala tarafından seçilen TIME dergisinin en iyi icatlarından biri, Microsoft’un AI programına erişim için Türkiye’deki ilk tercihti.

WeWalk, Microsoft programına dahil edilen ilk üründü

Yürüyoruz; 25 milyon dolarlık bütçe ve beş yıllık bir programla şirket, teknolojisini yapay zeka ile zenginleştirecek. WeWALK, Microsoft ile ortaklaşa, görme engellileri iki yeni özellikle güçlendirecek. Birincisi, baston kullanıcılarının baston hareketini ölçerek ve bireysel geri bildirim sağlayarak bağımsız hareket etme becerilerini artırmak olacaktır. Diğer; Görme engelliler için seyahat deneyimini iyileştiren sesli yardım çözümleri geliştirin.

Microsoft’un Baş İnovasyon Mimarı Mary Bellard şunları söyledi: “Microsoft olarak, engelli insanlar için yapay zeka çözümlerinin insanların bağımsız hareket etme yetenekleri üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle WeWALK’u dünya çapında milyonlarca beyaz bastona uygulayarak desteklemekten mutluluk duyuyoruz. ”

Dünyanın en akıllı bastonu

Görme engelliler için tasarlanan dünyanın en akıllı bastonu WeWALK, 37 ülkede binlerce görme engelli insana ulaştı. TIME dergisine göre 2019’un en iyi icatlarından biri olan Elon Musk, geçen yıl seçilen Wewala Edison Ödüllerini de aldı. Altın ödül, onu Türkiye’ye getirmeye yönelik ilk girişimdi. Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli yayınlarından biri olan Fast Company, 2020 yılında World Changing Inventions Award’da Takdir Edilebilir Ödül olarak kabul edildi.

Tek Kullanımlık Maske Fiyatları ve Çeşitleri İçin İşmont!

Previous article

Oxford Aşılama Testlerinde Şok: Genç Gönüllüler Hayatını Kaybetti!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Teknoloji