GüzellikMakyaj

İyi Ruj Nasıl Olmalıdır?

0

Makyaj yapmayı sevmeyen kadın neredeyse yok denecek kadar az. Güzel ve bakımlı görünmemizi sağlayan sihirli bir şey makyaj. Makyajın zahmetli olması, zaman kaybettirmesi ve yaşlanmayı hızlandırması gibi büyük eksileri olsa da doğru ürünlerle bu eksileri en aza indirmek mümkün. Güzel bakışlara ve çekici dudaklara sahip olma isteği de bizi bizden alıyorken makyajdan nasıl uzak durabiliriz ki? Peki, dudaklarınızı emanet edeceğiniz bir ruj alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Kaliteli, kullanımı kolay ve iyi ruj nasıl olur birlikte öğrenelim.

İyi Ruj Kendini Belli Eder

Eğer kalitesiz bir ruj kullandıysanız o gün makyajınız sizi güzelleştirmekten ne yazık ki oldukça uzak olacaktır. Çünkü kalitesiz ürünlerle yapılmış bir makyaj, cilt tarafından tutulmayacak ve sabun köpüğü gibi akıp gitmek isteyecektir. Ruj da aynı şekilde dudaklarınızdan başka her yere bulaşacak ve sizi huzursuz edecektir. Böyle durumlara düşmemek için ürünü alırken birkaç testten geçirmenizde fayda var.

  • Fiyat: Her ne kadar en kalitelisi en pahalısıdır algısı yanlış olsa da iyi bir ruj beş liraya satılmaz.
  • Koku: Kaliteli ürünlerde plastik kokusu olmaz. Genellikle vanilya, vişne ve ya şekersi bir koku vardır.
  • Yapı: İyi bir ruj, kullanıma uygun bir yapıdadır. Sürerken dudağı tahriş etmeyecek ve topaklanmayacak bir yumuşaklığı olmalıdır.
  • İçerik: Kansorejen içeriğe sahip bir ürün, sizi ne kadar güzel gösterirse göstersin asla iyi rujdemek değildir. Bu yüzden içeriğinde kurşun olan ürünlerden özellikle kaçınmalıyız.

Aldığınız ürün dudağınızda kuruma, çatlama ya da enfeksiyona neden oluyorsa hemen onu kullanmayı bırakın ve çöpe atın.

Sabah Kahvaltılarının Vazgeçilmez Lezzeti: Havuçlu Krep

Previous article

Siyah Noktalardan Korunmak İçin Neler Yapılabilir?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Güzellik