Güzellik

Dünyada En Çok Tercih Edilen Estetik Operasyonlar

0
estetik

Estetik operasyonlar gelişen teknoloji sayesinde daha güvenilir şekilde uygulanabiliyor. Ayrıca ülkelere göre de uygulanan estetik operasyonlar arasında çeşitli farklılıklar olabiliyor. Dünyada en fazla tercih edilen operasyonlar ise genellikle çok fazla değişmiyor. Bunlar arasında birçok farklı bölge bulunuyor.

 

Rinoplasti – Burun Estetiği

 

Burun estetiği dünya çapında en fazla tercih edilen operasyonlar arasında yer alıyor. Estetik kaygılar ile yapılabilen estetik operasyonu aynı zamanda sağlık açısından sorun teşkil eden durumların düzeltilmesi amacıyla da yapılabiliyor. Rinoplasti, lokal anestezi altında ve lazer kullanımına dayalı olan özel teknikler ile uygulanıyor. Ameliyat kısa süre içerisinde tamamlanıyor. Fakat süre operasyonun türüne göre değişkenlik gösteriyor.

 

Meme Büyütme

 

Meme büyütme operasyonu göğüslerindeki hacmi artırmak isteyen kişilerin tercih ettiği dünya çapındaki en popüler estetik operasyonlardan oluyor. Göğüs üzerinde görünür izler bırakmamak için hassas bir şekilde uygulanması gereken bu operasyon giderek daha fazla ilgi görmeye başlamıştır. Profesyonel şekilde yapılan meme büyütme operasyonlarında herhangi bir işlem yaptığı belli olmamaktadır.

 

Blefaroplasti – Göz Kapağı Düşüklüğü

 

Stresli yaşam veya yaşlanma gibi sebeplerden dolayı birçok insanın göz kapaklarının üzerinde ya da altında sorunlar meydana gelebiliyor. Bu durum birçok kişi için problem olarak nitelendiriliyor. Göz kapağı cerrahisi ise bu sorunlara kalıcı çözümler üretiyor.

 

Liposuction

 

Liposuction vücuttaki aşırı yağın alınmasını sağlayan güvenilir bir estetik operasyondur. Genellikle kalça ve karın bölgesinde uygulanabilen liposuction genel anestezi altında yapılabiliyor. Operasyon sonrasında birkaç gün hastanede yatılması gerekebiliyor. Yağ genel olarak kanül yolu ile aspire ediliyor fakat lazer ile yapıldığına dair tıbbi araştırmalar da bulunuyor.

 

Yüz Germe

 

Cerrahi alana girmeyen yüz germe, daha genç bir görünüm elde etmek isteyenler tarafından dünya çapında tercih ediliyor. Bu estetik cerrahi operasyonu için birçok farklı seçenek bulunuyor. Bunlar arasından hangisinin seçilmesi gerektiği ise tamamen doktorunuza bağlıdır. Sizin cilt yapınıza uygun olan işlemin uygulanması işlemlerin başarı oranlarında artış yakalanabilmesi açısından önemlidir. Estetik denildiği zaman ilk akla gelenlerden olan yüz gerdirme doğal bir görünüm ortaya çıkarıyor.

Glukozamin Nedir? Glukozamini Kimler Kullanabilir

Previous article

En Şık Hamile Pantolonu Modelleri İçin stylethebumpclo.com!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Güzellik