Cilt BakımıGüzellik

Siyah Noktalardan Korunmak İçin Neler Yapılabilir?

0

Siyah noktalar herkeste görülebilen bir cilt sorunudur. Cilt yüzeyinde bulunan fazla yağlar düzenli olarak temizlenmediğindebu yağ zamanla gözeneklerde birikmeye başlar. Gözenekler tamamen dolduğunda da siyah noktalar gözle görülür bir hale gelir. Ayrıca siyah noktaların bulunduğu bölgelerde genelde daha çok sivilce sorununa rastlanılır. Tıkalı gözenekler bakterilerin çoğalması ve üremesi için çok uygun bir ortamdır.

 

Siyah noktalar çok can sıkıcı olabilirken peki, siyah noktalardan korunmak için neler yapılabilir? Öncelikle kimyasal madde içeren ve cildi kurutan sabunlardan uzak durmak gereklidir çünkü bu tür ürünler ciltte daha fazla yağ oluşmasına neden olur. Bu ürünlerin yerine yumuşatıcı etkili doğal sabunlar tercih edilmelidir. Mümkün olduğunca da az makyaj yapmak gereklidir çünkü makyajla daha fazla gözenek tıkanması yaşanmaktadır. Yatmadan evvelde mutlaka makyaj temizliği yapılması çok önemli bir önlem olacaktır.

Peeling etkili olan doğal meyve maskelerini düzenli şekilde cildinizde kullanarak cildinizi ölü hücrelerden ve killerden arındırmanız gereklidir. Cildiniz çok yağlı ise, çantanızda ıslak makyaj temizleme mendillerinden bulundurarak gün içinde cildinizde oluşan fazla yağı almanız mümkün olmaktadır. Böylelikle siyah nokta oluşumlarını engelleyerek cildinizi daha canlı ve temiz tutabilirsiniz.

İyi Ruj Nasıl Olmalıdır?

Previous article

Fast Food Tüketimi ve Zararları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.