Ev Yapımı Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri


0

Günümüzde birçok kişi Ev Yapımı Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri hakkında araştırmalar yaparak bu işlemleri kendi başlarına yapmaktadırlar. Birçok güzellik merkezi olmasına rağmen bu tekniklerin çoğunu evlerinde tek başlarına da yapabileceklerini bilen insanlar özellikle çok yüksek maliyetli işlemlerden de kurtulmanın keyfini yaşamaktadırlar. Bu alanda yapılacak olan birçok farklı kür bulunmaktadır ve bunların çoğu son derece kolay bir şekilde temin edilen ürünler ile yapılmaktadır. Bilindiği gibi birçok cilt bakımı ürünü de doğal bitkileriden üretilmektedir.

Bu bitkiler hakkında bilgileri olan kişiler kısa bir araştırma ile bu kürleri evlerinde oluşturup kullanabilmektedirler. Cilt bakımı genellikle bayanların çok önem verdikleri ve ilerleyen yaşlarda daha genç bir cilde sahip olmak amacı ile kullandıkları işlemlerdir. Kimi zaman çok yüksek maliyetlerine rağmen güzellik merkezlerinde zaman geçiren ve burada yer alan uzmanlardan yadım alan bayanlar kimi zaman cilt güzelliği uğrauna bıçak altına yatmaktan kaçınmamaktadırlar.

 

 

Ev Yapımı Kürler İle Gelen Güzellik

Ancak tüm bunlar gerek kalmadan sadece birkaç dakika içinde hazırlanabilen birçok farklı krem veya kür ile güzel ve parlak bir cilde sahip olmak mümkündür. Bu konuda yapılan karışımlar genellikle gerginleştirici, soyucu, nemlendirici, sıkılaştırıcı, uyarıcı, arındırıcı veya yenileyici maskeler olarak sınıflandırılmaktadır. Bunların çoğunda aynı malzemeler kullanılsa bile aralarındaki en önemli farklar genellikle aynı malzemelerin farklı karışımlar ve farklı oranlarda kullanılmasıdır.

Cilt bakımı maskelerinde en çok kullanılmakta olan malzemeler bal, mum, badem veya yulaf gibi kolay temin edilen mazlemelerdir. Bu malzemeler her amaç için farklı bir şekilde karıştırılmakta ve doğru oranlarda kullanıldığı takdirde mutlaka zaman içinde cilt üzerinde çok ciddi değişimlere neden olmaktadır. Her bayanın sahip olmak isteyeceği bakımlı ve özel bir cilt için son derece kolay ve hızlı bir şekilde hazırlanabilen bu kürler özellikle bayanların kolay uygulayabildikleri ve kısa zaman içinde istedikleri sonuçları alabildikleri kürlerdir.
Çok yüksek paralar ödenip gidilen güzellik merkezleri de bu tarz işlemler kullandıkları için uzmanlar genellikle bu kürleri tek başlarına yapmalarını önermektedirler. Bu da ev yapımı bitkisel ürünlerin herkes tarafından kullanılaiblmesine olanak tanımaktadır.

İlginizi Çekebilir :   CİLDİ NEMLENDİRME YOLLARI

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı