Cilt BakımıGüzellik

Evde Yapılabilecek Cilt Maskeleri

0

Yüzünüzdeki kırışıklıklar, canınızı mı sıkıyor? Hayat sizi çok mu yıpratıyor. Ev, iş, sosyal ortam, arkadaşlık ilişkileri sizi yorarak  strese mi neden oluyor?  Bütün bu stres ve yorgunluk, cildinizde sivilce ve siyah noktaları mı tetikliyor? Yüzünüz canlılığını yitirip soluklaşmaya mı başladı? Bütün bunlar moralinizi bozup sizi endişelendiriyor mu? Bunları dert etmeye gerek yok? Kendinizi güzellik merkezlerine ve piyasadaki kremlere kaptırmadan önce iyice düşünün. Çözümü uzaklarda değil, yakınınızda arayın. Çözümü dışarıda aramaya gerek yok. Çözüm evinizin içinde. Evdeki malzemeyi kullanarak günlük hayatın vermiş olduğu sıkıntılardan, solgun olan cildinizi eski canlılığına kavuşturabilir, eskisinden daha bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Şimdi size uzun uğraşlar sonucu sizin için araştırdığımız, evde yapılabilecek cilt maskelerini sunacağız.

Yoğurt Maskesi

Yoğurdun içindeki zengin minarelerin varlığı( B2, B5, Kalsiyum, Laktik asit ) ve içerisindeki antioksidan ve antibakteriyel özelliğiyle cildin nemli tutulmasını sağlar. Ciltteki ölü hücre yapılarını temizleyerek cilde canlılık kazandırır. Bunları yapmak ise sadece 30 dakikanızı alacaktır. Ayrıca yoğurtun suyuyla da yapılan banyo, cilde çok önemli yarar sağlamaktadır.

Limon Maskesi

Limonun içindeki zengin alkali asit sayesinde vücudun yüksek asit dengesini koruyarak cildin parlak kalmasını sağlar. Bir su bardağının yarısını zeytinyağıyla doldurup üstüne de bir limon sıkarak maskeyi yapabilirsiniz.

Salata Maskesi

Salatalık, içerisinde barındırdığı zengin vitaminler ile vücudumuz için önemli bir besindir. Salatalık, özellikle ciltteki selülit tedavisinde çok önemli bir yere sahiptir. Bunu yapmak için sadece salatalığı soyup vücudunuzun sorunlu noktalarını ovalayarak selülitlerin kötü görünüşünü en aza indirebilirsiniz.

Yumurta Maskesi

Zengin besin değerleriyle önemli bir yere sahip olan yumurta, ciltteki siyah noktaların en büyük düşmanıdır. Yapacağınız yumurtanın sarısıyla beyazını ayırtıp beyazını bir kase de çatalla çırpıp siyah noktalara uygulamaktır.

Domates Maskesi

İçerisinde bulundurduğu antioksidanlardan dolayı ciltteki sivilce ve siyah noktalarının tahribatını engelleyebilirsiniz. Yapacağınız tek şey, domatesi ikiye ayırmak ve cildinizdeki sivilce ve siyah noktalara uygulamak.

Sonuç itibariyle yukarıda verdiğimiz ev malzemelerini kullanarak günlük hayatın cildinizde oluşturduğu tahribatı engelleyebilirsiniz. Evdeki malzemelerle hem hayatınıza renk katacak hem de cildinize ve güzelliğine güzellik katacaksınız.

Fast Food Tüketimi ve Zararları

Previous article

Cilt Lekelerini Azaltan Maske

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.