Cilt BakımıGüzellik

Yaş Maya İle Gelen Doğal Güzellik

0

Kırışıklıklarınızdan Yaş Maya İle Kurtulun

Maya maskesi ile, yeni oluşmaya başlayan kırışıklarınızı öteleyebilirsiniz, oluşmuş olan kırışıklarınızı ise hafifletebilirsiniz..Mayanın mucizevi etkisinden habersiz olan hemcinsleriniz yer çekimine yenik düşüp sür’atle kırışırken , siz bu süreci oldukça yavaşlatabilirsiniz.

Nasıl mı?

Mayanın içinde demir, krom, magnezyum, selenyum, çinko, fosfor, b grubu vitaminler ve protein bulunur. Maya cilde uygulandığında mayanın içersinde bulunan yüksek miktardaki protein cildin hasar gören dokusunu yeniler ve onarır. Hücre yenileyici özelliği ile cilde gerginlik verir, besler ve güzelleştirir.. Mayanın ihtiva ettiği potasyum, cilt dokusunda çeşitli sebeplerle biriken toksinleri atılımını sağlayarak cildinize nefes aldırır. Mayayı besin olarak tükettiğinizde ise bağışıklık sistemini güçlendirir. Mideye iyi gelir ve mideden kaynaklanan cilt sorunlarını tedavi eder. İçerisindeki b vitaminleri sayesinde cildin yağ dengesini korur, akne ve sivilce oluşumunu önler. Maya cilde hem içerden hem dışardan, dolaylı veya doğrudan birçok fayda sağlar. Maya maskesi cilde uygulandığı anda gözle görülür bir etki oluşur. Cildiniz aydınlanır, güzelleşir ve gerginleşir.

Maya Maskesi nasıl Yapılır

Yarım paket yaş maya, 1-2 damla süt ve bir damla bal ile eritilerek kek kıvamında bir karışım elde edilir. Gece yatmadan evvel cildinizi temizledikten sonra bu karışım bekletmeden ve gözlere temas ettirilmeden, yumuşak bir fırça veya parmaklarla yüzün her tarafına dağıtılır. Bekleme esnasında yüzde kaşınma ve gerilme olması gayet normaldir. Bunun sebebi cildinizin sıkılaşmaya başlamasıdır. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra cilt ılık suyla yıkanıp durulanır. (On dakikadan fazla bekletmeyiniz)
İlk kullanımda biraz kızarıklık ve kaşıntı olur ama sonraki kullanımlarda cilt buna alışır.
Kırışık miktarına ve cilt tipine göre, 30- 40 yaş arası bayanların haftada bir kez, 25 – 30 yaş arası bayanların ayda bir kez yapması yeterlidir.

Hamilelikte duyulan endişeler

Previous article

Eviniz İçin Avize Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.