Sivilce Evde Nasıl Giderilir?

0
156

Sivilce herkesin korkulu rüyasıdır. Cilt yapısına göre bazı sivilceler daha kalıcı ve inatçı olabilir. Genellikle ergenlik döneminde, doğru temizlenmemesinden kaynaklı ve yağlı ciltlerde oluşmaktadır. Yağlı cilde sahip kişilerin temizlik konusuna daha fazla önem vermesi gerekmektedir. Yapacakları maskeler haricinde birde cildin doğru ve tam olarak temizlendiğinden emin olunması gerekmektedir. Yapılan maskeler ciltteki yeni hücre oluşumunu uyarmak amaçlı yapılmaktadır.

 

Maske oluşturulmadan önce ilk olarak kullanılan maddelere karşı, cildinizin alerjisi olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Bunun için ilk olarak cildinizin ufak bir bölümüne uygulamanız yeterli olacaktır. Doğal maskeler oluşturulurken akla ilk gelen madde tarçın ve baldır. Tarçın anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Balda aynı özelliğe sahiptir. Ancak balın bir artısı daha vardır. Oda balın yapışkan özelliğinden kaynaklanır. Yapışkan özelliği sayesinde ciltteki gözenekleri daha iyi temizlemektedir. Tarçın ve bal karıştırılmalıdır. Bu karşımın ölçüleri 2 yemek kasığı bal ve 1 tatlı kaşığı tarçındır.

 

Cildinize bu karışımı iyice yedirdikten sonra 20 dakika bekletin ve daha sonra ılık su ile yıkayın. Aynı zamanda karbonatta sivilceler üzerinde oldukça etkili bir maddedir. Cilt üzerinde bulunan bakteri ve mantarları yok etmektedir. Cilt atıklarının hızlı şekilde yok edilmesini sağlar. Karbonat maskesini hazırlamak için su ve karbonata ihtiyaç vardır. Karbonata su eklenir ve kıvam macun kıvamına gelene kadar su eklenmeye devam edilir. Cilde bu karışım sürülür ve 2 dakika boyunca yuvarlak dairelerle dağıtılır. 15 dakika sonunda ılık su ile yıkanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.