• DOLAR
  6,1162
  % -0,76
 • EURO
  7,2029
  % -0,73
 • ALTIN
  236,1417
  % -0,02
 • BIST
  99.615,29
  % 0,33
Saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler

İyi bir saç bakımı için öncelikle saç tipinin iyi analiz edilmesi gerekir. Saçın kuru veya yağlı olması, kalın veya ince telli olması, kepekli  olması saç temizliği ve bakımında kullanılacak ürünü belirlemek için çok önemlidir. Saç tipini analiz ettikten sonra yapılacak ilk adım ürün seçimidir. Saç tipine uygun şampuan, saç kremi, maske ve tercihen durulanmayan saç […]

İyi bir saç bakımı için öncelikle saç tipinin iyi analiz edilmesi gerekir. Saçın kuru veya yağlı olması, kalın veya ince telli olması, kepekli  olması saç temizliği ve bakımında kullanılacak ürünü belirlemek için çok önemlidir. Saç tipini analiz ettikten sonra yapılacak

ilk adım ürün seçimidir. Saç tipine uygun şampuan, saç kremi, maske ve tercihen durulanmayan saç kremi  seçilmelidir. Saç tipine uygun bir şampuanla her gün saçları yıkamak, saç sağlığı ve güzelliği için çok önemlidir. Temizlenmeyen saç diplerinde kir, toz ve sebum birikimi saç diplerinin tıkanması ve buna bağlı olarak saç dökülmesine ve saç kalitesinin düşmesine neden olur. Uygun bir şampuan ile yıkandıktan sonra saç kremlenmelidir. Saçları kremlerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Saç kremi kesinlikle saç diplerine değdirilmemelidir. Saç diplerine sürüldüğü takdirde saç kökleri tıkanacak, bu da saç dökülmesine sebep olacaktır .Saçın nemli ve yumuşak kalması için haftada bir maske uygulaması yapılmalı. Maske seçerken saçın boyalı olup olmaması, ve saç tipi göz önüne alınmalıdır. Saç yıkanırken suyun çok sıcak olması saç köklerine ve uçlarına zarar verdiği için soğuğa yakın ılık suyla yıkanmalıdır. Soğuk suyun saça bir diğer faydası da saçın parlaklığını arttırmasıdır. Ekstra olarak saçın sağlıklı uzaması için saç kırıklarını altı ayda bir aldırmalı, saçlar uçlarından kestirilmelidir.. Özetlemek gerekirsek önce saç tipini belirlemeli, sonra doğru ürünleri temin etmeli ve günlük saç bakımına özen göstermelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgili Balıklar, 25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, kendi kazancımız ile başkalarından beklentilerimiz arasındaki dengenin sağlanması mecburiyetidir. İhtiyaçlarımız ve yapmak istediklerimiz bugün fazladan para gerektirebilir veya biz farkında olmadan harcamalar yapabiliriz. Bir kredi işimiz olabilir. Bunun gerçekleşmesini olumlu karşılarız. Oysaki astarı yüzünden pahalıya mal olabilir. İyi düşünmek lazım. Dolunay, hesap kitap yapılmadan atılacak adımların hatalı olabileceğini vurguluyor, bizi uyarıyor. Henüz vakti değil, bekle diyor.

Sözgelimi bu anlamda 9 Ekim Terazi Yeniayı etkili olabilir. Eğer bir şeyler size göre yolunda gitmiyorsa, sabırlı olunuz. Bu Dolunayda benim tavsiyem, dar bakış açısıyla meselelere bakmayınız. Ayrıca amacınız varsa, pes etmeyiniz. Onun bunun hatırı için, kendi isteklerinizden vazgeçmeyiniz. Sadece yarar-zarar hesabını yapınız, bu kafidir. Uygunsa, doğruysa, bir sakıncası, zorluğu olmayacaksa kendi kendinizi de engellemeyiniz. Büyük yatırımlar, borçlar, büyük sözler zamanı değildir. Bunların yükü ağır olur mu, olmaz mı bakmak gerekir. Birileri iyi niyetinizi kullanmasın. Yardımcı olacağım diye, kendinizi zor duruma sokmayınız olur mu? Bu iyilik değil, sonrasında külfet olur size.

Gönülden sevgilerimle,

iremSU

Mynet Astroloji Danışmanı