Saç Bakımı

Saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler

0

İyi bir saç bakımı için öncelikle saç tipinin iyi analiz edilmesi gerekir. Saçın kuru veya yağlı olması, kalın veya ince telli olması, kepekli  olması saç temizliği ve bakımında kullanılacak ürünü belirlemek için çok önemlidir. Saç tipini analiz ettikten sonra yapılacak

ilk adım ürün seçimidir. Saç tipine uygun şampuan, saç kremi, maske ve tercihen durulanmayan saç kremi  seçilmelidir. Saç tipine uygun bir şampuanla her gün saçları yıkamak, saç sağlığı ve güzelliği için çok önemlidir. Temizlenmeyen saç diplerinde kir, toz ve sebum birikimi saç diplerinin tıkanması ve buna bağlı olarak saç dökülmesine ve saç kalitesinin düşmesine neden olur. Uygun bir şampuan ile yıkandıktan sonra saç kremlenmelidir. Saçları kremlerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Saç kremi kesinlikle saç diplerine değdirilmemelidir. Saç diplerine sürüldüğü takdirde saç kökleri tıkanacak, bu da saç dökülmesine sebep olacaktır .Saçın nemli ve yumuşak kalması için haftada bir maske uygulaması yapılmalı. Maske seçerken saçın boyalı olup olmaması, ve saç tipi göz önüne alınmalıdır. Saç yıkanırken suyun çok sıcak olması saç köklerine ve uçlarına zarar verdiği için soğuğa yakın ılık suyla yıkanmalıdır. Soğuk suyun saça bir diğer faydası da saçın parlaklığını arttırmasıdır. Ekstra olarak saçın sağlıklı uzaması için saç kırıklarını altı ayda bir aldırmalı, saçlar uçlarından kestirilmelidir.. Özetlemek gerekirsek önce saç tipini belirlemeli, sonra doğru ürünleri temin etmeli ve günlük saç bakımına özen göstermelisiniz.

Et Kavurma Nasıl Yapılır?

Previous article

Mükemmel bir tarif: Elma poğaça

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.