Güzellik

Liposuction hangi bölgelere uygulanır

0

Liposuction, diyet ve egzersiz aktivitelerine katkı sağlamak için pek çok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Sağlıklı insanların bile karın, kalça, kol ve bacaklarında sarkıklar ya da yağ tabakası bulunabilir. Liposuction yöntemiyle bu problemler etkili bir şekilde giderilebilir.

Liposuction Nedir?

Liposuction, kilo problemi olan veya egzersiz ile diyet gibi yöntemler ile bölgesel yağlanmalarından kurtulamayan kişiler için çeşitli bölgelerdeki yağların uzaklaştırılması adına başvurulan cerrahi bir yöntemdir.

Yağ Aldırma Hangi Bölgelere Uygulanır?

Liposuction yaptırmadan önce bu alanda tecrübeli ve uzman bir plastik cerraha mutlaka danışmalısınız. Böylelikle hekiminiz yağ aldırma işlemi için size ayrıntılı bilgi vererek, bu işlem için uygun bir aday olup olmadığınızı değerlendirme imkanı bulabilir.

Liposuction için en uygun vücut bölgeleri aşağıdaki gibi özetlenebilir:

Aşk Tutamacı (Love Hands)

Genellikle “aşk tutamaçları (kulpları)” olarak adlandırılan ve cildin kalçalardan dışa doğru sarkan bel ve kalça kısımları liposuction için son derece uygun alanlardır. Pek çok hasta için, bu bölgedeki görüntüden kurtulmak ve arzu ettikleri konturları (vücut hatlarını) tek başına diyet ve egzersiz yoluyla elde etmek son derecede zor olabilir. Bu bölgeye uygulanan liposuction, özellikle iyi bir cilt elastikiyetine sahip olan hastalarda harika sonuçlar verebilir.

Kalça Bölgesi

Pek çok kadın için, pürüzsüz ve düzgün kalçalara sahip olmak, kadınsı bir görünümü koruma açısından çok önemlidir. Bu amaçla liposuction yöntemi kullanılarak fazla yağın alınması, selülitleri ve diğer şekil bozukluklarını en aza indirmeye yardımcı olabilir. Böylece görünümünüzde orantılı bir düzelme meydana gelebilir.

Üst Kol Bölgesi

İnsan vücudunun üst kol bölgesinde yaş ilerledikçe “yarasa kanadı” adı verilen bir durum oluşabilir. Fazla kilolu olmasanız bile, kaslarınızdaki bu değişim kolunuzda ve dolayısıyla vücudunuzda hoş olmayan bir görünüme yol açabilir. Liposuction, daha sıkı ve daha genç bir görünüm elde etmeniz için bu bölgeyi pürüzsüzleştirmeye ve sıkılaştırmaya yardımcı olabilir.

Karın Bölgesi

Plastik cerrahlar karın bölgesini genellikle ayrı ayrı tedavi edilebilecek şekilde “alt” ve “üst” bölgelere ayırırlar. Her iki bölgede uygun şekilde uygulanan bir liposuction işlemi, daha ince ve daha şık bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.

Sırt Bölgesi

Sırt bölgesi, genellikle liposuction için tercih edilen öncellikli bir bölge değildir. Ancak bu bölgeye yapılan liposuction işlemi sayesinde daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yüz Bölgesi

Yanak ve boyundaki fazla yağları azaltmak istediğinizde liposuction yöntemine başvurabilirsiniz. Ayrıca, yüzünüze daha ince ve daha belirgin bir görünüm kazandırmak için bu yöntemi diğer estetik işlemlerle birlikte uygulayabilirsiniz.

Uyluk Bölgesi

Liposuction işleminin yapılabileceği 3 tür uyluk bölümü vardır. Dış uyluk, iç uyluk ve arka uyluk olarak adlandırılan bu bölgeler kalçalara daha sıkı ve daha belirgin bir görünüm vermek için şekillendirilebilir.

Göğüs Bölgesi

Göğüs bölgesine uygulanan liposuction işlemi aslında erkeklerde kadınlardan daha yaygındır. Jinekomastiden muzdarip erkekler veya kas kütlesi kaybına uğramış yaşlı erkekler, bu bölgedeki istenmeyen fazla yağlarından kurtulmak için liposuction yöntemine başvurabilir.

Alt Bacak Bölgesi

Alt bacak bölgesine uygulanabilen liposuction yöntemi çok fazla yaygın değildir. Alt bacak bölgesini yeniden şekillendirmek ve aynı zamanda orantılı ve daha ince bir profil elde etmenize yardımcı olmak için liposuction yöntemini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Liposuction Yapılan Bir Bölgeye Yeniden Liposuction Yapılabilir Mi?

Çok kilolu hastalara hekimler tarafından uygun görülmesi halinde tekrarlayan seanslar şeklinde de liposuction uygulaması yapılabilir. Ancak çoğunlukla ilk girişimde yapılan işlemler sonrasında diğer bir girişime gerek kalmaz.

Herkes Liposuction Yaptırabilir Mi?

Liposuction işlemi için uygun olan kişilere karar verme yetkisi cerraha aittir. Genel olarak derin ven trombozu gibi ciddi bir rahatsızlığı olmayan herkese liposuction yapılabilir.

Siz de liposuction yaptırmak istiyorsanız ve bu konuda merak ettikleriniz varsa Dr. Sedat Baş’a başvuru yapabilirsiniz.

 

Sahibinden Satılık Daire İzmir

Previous article

Kolonya Ferahlığı Watsons’ta

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Güzellik