Cilt Bakımı

Cilt Çatlakları Nasıl Geçer?

0

Cilt Çatlakları Oluşumu

 

Cilt çatlakları özellikle hızlı kilo alıp veren kişilerde, ergenlik çağındaki gençlerde ve hamilelerde sık görülür. Özellikle kuru ciltli kişiler çatlaklara daha yatkındır. Çatlaklar vücutta özellikle kalça, üst bacak, karın, omuz ve hatta göğüslerde görülebilir.

Hamilelikte ise bebeğin bir süre sonra hızla büyümeye başlaması ile cildin gerginleşmesi çatlaklara sebep olabilmektedir. Çatlaklar zaman zaman rahatsız edici durumlara sebep olur, hatta özgüven problemine varacak kadar büyük sorunlara yol açabilir. Ancak çatlaklardan kurtulmak için deneyebileceğiniz bazı doğal yöntemler de mevcuttur.

 

Cilt Çatlakları İçin Doğal Yöntemler

 

Cildini az nemlendiren ya da kuru cilde sahip olan kişilerde daha çok görülen çatlak problemini bazı doğal yöntemlerle de çözebilmeniz mümkündür.

 

-Hindistancevizi Yağı: Son zamanlarda oldukça popüler olan hindistancevizi yağı cilt nemlendirmede çok başarılıdır. Siz de doğal hindistancevizi yağı kullanarak özellikle banyo sonrasında ince çatlaklarınızdan kurtulabilir, derin çatlaklarınızın ise görünümünü hafifletebilirsiniz

 

-Zeytinyağı: Doğal zeytinyağı kullanarak çatlaklarınıza masaj yaparak çatlaklarınızın görünümünü azaltabilirsiniz. Birkaç damla zeytinyağı bile cildi nemlendirmede oldukça etkilidir.

 

-Aynı zamanda nemlendirici kremler de kullanarak cildinizi kuru bırakmamaya özen gösterip banyo sonrasında nemlendirmelisiniz.

 

-Türk kahvesi peelingi gibi peelingler kullanarak ölü derilerinizden kurtularak çatlaklarınızın olduğu yüzeyi soyabilir ve yavaş yavaş çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

-At kılı fırçaları ile cildinizi kuru fırçalamak da çatlaklardan kurtulmak için oldukça etkili bir yöntemdir.

 

-Piyasadaki çatlak kremlerini de deneyebilirsiniz.

En lezzetli atıştırmalık; Tuzlu Kurabiye

Previous article

Rahime Sülük Tedavisi

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.