Acil Durumda El – Vücut – Yüz Bakımı


0

İstanbul gibi büyük ve kalabalık şehirlerdeki yoğun iş hayatı içerisinde bakımlı ve güzel bir görünüme kavuşmak zaman yetersizliği sebebiyle oldukça zor olmaktadır. Bu içeriğimizde uzun zaman alan ayrıntılı bakım önerilerinden ziyade daha pratik acil durumlarda uygulanabilen güzellik ve bakım tavsiyelerine yer vereceğiz.

 

Acil Durum El Bakımı

 

Kadınların güzel ve bakımlı görünmesi için eller büyük önem arz etmektedir. El bakımı için manikür yaptırmak zaman alan zahmetli bir işlemdir. Bu sebeple manikür yerine acil durumlarda daha pratik bir yöntem tercih edebilirsiniz. Yapmanız gereken işlem uçları çıkmış olan ve manikürsüz tırnaklarınıza ilk olarak oje sürüp ardından kurumasını beklemeye gerek duymadan tırnaklarınızın uç kısmını kesmektir. Bu sayede ojeniz kururken tırnaklarınızı da keserek bakım uygulamış olursunuz. Uzun ama bakımsız tırnaklar yerine kısa ve ojeli tırnaklar daha güzel bir görünüm sağlamaktadır.

 

Acil Durum Vücut Bakımı

 

Acil bir şekilde görüşmeye gitmeniz veya iş yerine yetişmeniz gerekiyor fakat duş alıp saçlarınızı kurutacak zamanınız yoksa daha kolay bir önerimiz bulunuyor. Yapmanız gereken işlem saçlarınızı topuz şeklinde toplayarak sadece vücudunuzu yıkamanız olacaktır. Vücudunuzu yıkadıktan sonra saçlarınızı açıp fön makinesiyle şekilde vermeniz güzel bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Temiz bir kıyafet ve hoş bir koku kullanarak da 5 dakika içerisinde vücut bakımınızı tamamlamış olacaksınız. Eğer saçlarınız kirli bir durumdaysa kesinlikle fırçalamadan sadece fön makinesiyle şekillendirin. Saçları kirliyken fırçalamak kabarık ve kötü bir hale gelmesine neden olabilir.

 

Acil Durum Yüz Bakımı

 

Zamanınız çok kısıtla fakat acil olarak dinç ve güzel görünmeniz gereken bir yere gidecekseniz bunun içinde çözüm yöntemleri bulunuyor. Yüzünüze solgun ve bitkin bir görünüm hakimse piyasadaki çeşitli kremlerden yardım alabilirsiniz. Çeşitli markalara ait cildi koruyucu, güzelleştirici, güneşten koruyan ve hatları kapatan kremler bulunmaktadır. Bu kremleri kullanmanızı tavsiye etme sebebimiz kapatıcı, fondöten ve makyaj ürünlerini ayrı ayrı uygulayarak zaman kaybetmenize engel olmaktır. Bir krem sayesinde 3 farklı işlemle uğraşmadan ve zaman kaybetmeden kısa sürede genç ve güzel bir görünüme kavuşarak yüzünüzdeki solgun ve bitkin ifadeden kurtulabilirsiniz. Eğer birazcık daha zamanınız varsa biraz pudra, ruj ve rimeller en fazla 5 dakika da ek bir makyaj uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır?

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı