Moda

Preppy Modası ile Tarzını Alevlendir

0

Eğer sizin de içinizde  hep çocuk kalmayı arzulayan küçücük bir kız varsa sizin tarzınızı bulduk Ne mi? Elbette ki Preppyyyyyyyyyyyyyyyy!!!

Evet her zaman çocuk kalmayı tercih edecek olan fresh ruhlular için her zaman önerilecek olan preppy modasıyla hem her zaman kendiniz olabileceksiniz hem de şık… 80’lerin başında görülen bu akım, dünya üzerinde ünlüsünden ikonuna sürekli kullanılan ve sevilen bir stile dönüşmüş durumda. Preppy nin anlamını merak edenlere ise hemen söyleyelim.  Preppy demek hazırlık sınıfı okuyan ‘kolej kızı’ demek. İşte şimdiyse en pratik yoldan preppy kızı olma önerileri geliyor.

İşte Preppy Basic Parçaları

Mini minnacık pileli etekler, Polo yakalı tişörtler, ekose etekler, süveterler, sweatshirtler, V yakalı triko kazaklar preppycilerin en çok kullandıkları ürünlerden. Bunların yanında aksesuar olarak şoset ya da diz üstü çoraplardan söz etmesek de olmaz. Yine baklava desenli hırkalar, metal düğmeli lacivert ya da siyah kruvaze ceketler,  kolej montları da sayılabilir. Yine ayakkabılardan; Loaferler, makosen ayakkabılar, babetler ya da kitten hillerden de yararlanabilirsiniz.

Gelelim preppy kızlarının kullandığı takılara; eski yüzlü, yaşanmışlık dolu, geçmişe dönük retro hatta vintage takıları tam size göre. Söz gelimi; inci küpeler, elması andıran buğulu taşlı eskitme taşlı ürünler, yüzükler, kolyeler küpeler sayılabilir. Nostalji kokan romantik aksesuarlar, eski tür ince kayışlı deri saatler,  boyun fiyonkları, vintage broşlarda preppy stiline çok uygundur.  Yine ince kemerlerde hatta kravatlarda unutulmamalı.

Gelelim saçlara… Preppyciyseniz saçınıza düz fön çekebilir, volümlü kaküller kestirebilirsiniz. İsterseniz saçlarınızı ortadan ikiye ayırabilir ve kurdeleli iki kuyruk bile yapabilirsiniz. Öte yandan bandanaları sizin olmazsa olmazınız olmalıdır. Elbette ki romantik Fransız bereleri de sizin en özel aksesuarınız olmalı.

Bir preppy kızının her zaman net, sade,  temiz, stil ve klas görünmesi gerektiğini asla unutmamalısınız. Örneğin göğsü logolu, göğü armalı tişörtlerden, bu şekilde baskılı isim veya marka taşıyan gömlek ya da sweatshirtler, süveterler sizin kaleminiz olmalı. Öte yandan makyajınızı çok sade ve natürel tutmanız gerektiğiniz de unutmamalısınız.

Ev yapımı Enfes Mantı

Previous article

Hamilelikte duyulan endişeler

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

More in Moda