Genel

Bebek Odaları İçin En Uygun Bitkiler

0

En değerli varlığınız olan bebekleriniz için bir şey alırken oldukça seçici ve titiz davranabilirsiniz. Dünyaya karşı hassas ve yabancı olan bebeklerinizi korumak adına pek çok ürünü alırken detaycı davranıyor olmanız oldukça normaldir. Özellikle bebek odasına yeni bir eşya ya da ürün eklerken birçok ayrıntıyı göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

Birçok ebeveyn bebeğinin sağlıklı ve rahat bir yaşam sürmesi için odasına çeşitli bitkiler eklemeyi ister. Bu noktada ebeveynler kapsamlı bir araştırma yaparak onun sağlığına en uygun seçeneklere yönelir.

 

Bebeğinizin odasına en uygun taze bitkilerin  neler olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki seçeneklere göz atabilirsiniz.

 

Fittonia

 

Fittonia, çiçeksiz ve toksik olmayan bir bitki olarak karşınıza çıkar. Bu bitkinin yaprakları genelde pembe, kırmızı ve sarı renkte olabilir. Canlı ve hafif renkleri sayesinde bebek odasına ayrı bir enerji katar.

 

Paşa Kılıcı

 

Yılan bitkisi olarak bilinen bu bitki genelde paşa kılıcı olarak anılır. Bu bitkinin en önemli özelliği doğal bir hava temizleyici olmasıdır. Paşa kılıcı bu özelliği sayesinde bebek odaları için oldukça gerekli bitkiler arasında yer alır. Bebeğinizin odasına paşa kılıcı bitkisi alarak ortamın doğal bir şekilde hava almasını sağlayabilirsiniz.

 

Dracena

 

Dracena bitkisi şekil olarak yukaya benzediği için bu bitki ile karıştırılır. Oldukça kolay bir bakıma ihtiyaç duyan dracena bitkisi bebek odaları için ideal bir seçenek. Susuzluğa dayanıklı bir bitki türüdür ancak güneş ışığını ihmal etmeyin.

 

Kurdela Çiçeği

 

Kurdele çiçeğinin en önemli özelliği havadaki karbonmonoksiti temizlemesidir. Bu özelliği ile bebeğinizin odasında oldukça fonksiyonel bir ürün halini alabilir. Kurdela çiçeğine bakarken güneş ışığını doğrudan almak istediğini unutmayın.

 

Dua Çiçeği

 

Bebeğinizin odasında sanatsal ve hoş bir görünüm yaratmak isteyebilirsiniz. Bunun için dua çiçeği oldukça ideal bir seçenek.

 

Yelken Çiçeği

 

Barış çiçeği olarak bilinen yelken çiçeği zarif yapısı ile sizi karşılar. Bebeğinizin odasına hoş bir enerji ve görünüm katmak için yelken çiçeğini tercih edebilirsiniz.

 

Aradığınız tüm taze çiçek ve bitkiler maslak çiçekçi ’de sizlerle. Birbirinden güzel çiçekler  için https://www.tazecicek.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

En Sevilen Yeni Nesil Gençlik Romanları

Previous article

Evinizin Olmazsa Olmazı Halı ve Kilimleri Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel