O İle Başlayan İlaçlar

ONZELA D 600 mg/400 IU  Çiğneme Tableti, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

0

Endikasyon Bilgisi :

İçinde Vitamin D3 (kolekalsiferol), Kalsiyum Karbonat olan ONZELA D 600 mg/400 IU  Çiğneme Tableti, omurgada çökme, kamburluk, kalça kemiği,  kol ve bacak kemiklerinde ağrı, şekil bozukluğu, kolay kırılma ile belirgin kemiklerde yumuşama ve erimeye bağlı hastalıklarda vücuttaki D vitamini ve Kalsiyum yeterliliğinin korunmasına yardımcı olmaktadır.

 

ONZELA D 600 mg/400 IU  Çiğneme Tableti Hakkında Bilmeniz Gereken Noktalar :

1-İlacınızı düzenli olarak her gün günün aynı saatlerinde kullanmaya dikkat ediniz.  Onzela D kullanımını hekimin belirlediği zamandan önce bırakmayınız.

2-ONZELA D almadan önce hekime tedavi gördüğünüz rahatsızlıklarınızı anlatınız. Eğer herhangi bir nöbet ve kalp hastalığı, ağır böbrek hastalığı (diyaliz), yemek borusunda darlık, hazımsızlık, on iki parmak bağırsağı veya midenizde yara, akciğer hastalığı ya da bakteriyel bir enfeksiyon geçiriyorsanız; bu durumları hekiminizin bilmesi sizin açınızdan önemlidir.

3-Hamileyseniz veya hamile olma ihtimaliniz varsa veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmayınız. ONZELA D hamilelik döneminde sadece hekim kontrolünde, emzirme dönemlerinde, hekimin belirttiği dozlarda kullanılmasında bir sakınca yoktur.

 

ONZELA D 600 mg/400 IU  Çiğneme TabletiNasıl Kullanılır :

1-ONZELA D, hekim nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanılması gerekmektedir. Tedavi süresince hekimin direktiflerine lütfen uyunuz. Denilen miktardan daha fazla ya da bırakmanızı gerektirecek hallerde ilaca devam etmeyi ısrarla uzatırsanız sağlığınız bozulabilir.

2-İlacın her bir dozunu çiğneyerek ya da dilinizin üzerine koyup emerek kullanınız.  Tok kanına alınmalıdır.

 

ONZELA D 600 mg/400 IU  Çiğneme Tabletin Yan Etkileri :

1-Soluma zorluğu, eklem ve kas ağrısı, çene ağrısı, şişlik, sırtta  ve karın  boşluğunda ağrı ve yanma, mide yanması, karında ağrı,  ciltte kaşınma, kabarma, şuur kaybı, kurdeşen, yüzünüzde, dudak, boğaz ve dilinizde şişme şikayetlerden herhangi biri yan etki olarak görüldü ise ilacı kesip acilen hekiminizi arayınız.

2-Ayrıca ağız tadında değişiklik, mide bulanması, ishal veya kabızlık, idrar sıklığı, asit fazlalığı, hazımsızlık, iştah kaybı deride kaşınma görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Vitamin D3, Kalsiyum Karbonat
İlaç Marka İsmi: ONZELA D 600 mg/400 IU  Çiğneme Tableti

PANSORIL 40 mg / ml oral süspansiyon, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

Previous article

POSAGIL 100 mg 24 GASTOREZISTAN tablet, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.