N İle Başlayan İlaçlar

NABIFEKS Krem, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

0

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Nadifloksasin‘ dir. NABIFEKS Krem, bakterilerin cilt üzerinde gelişip çoğalmalarını engelleyerek, bakterilerin neden olduğu iltihabi cilt bozukluklarında (sivilcelerde) yararlı bir antibiyotiktir. NABIFEKS, buluğ çağındaki gençlerde görülen sivilceler (akneler), yüzde bilhassa alın bölgesinde, alna ya da enseye yakın kıl köklerinde, erkeklerde sakal ve bıyık bölgesi, genital bölge, sırt gibi kir ve yağın yoğun olduğu yerlerdeki bakterilerin etkinliği sonucu oluşan içi irin dolu (cerahatlı) kabartılar ve pembe-kırmızı kabartılarla belirgin sivilcelerin (akne vulgaris) giderilmesi için kullanılmaktadır.

 

NABIFEKS Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. NABIFEKS, kir ve yağın yoğun olduğu yerlerdeki bakterilerin etkinliği sonucu oluşan içi irin dolu (cerahatlı) kabartılar ve pembe-kırmızı kabartılarla belirgin sivilceler (akne vulgaris) ile ilgili bir ilaçtır.
 3. Akıntılı lezyonlar, kesik, kuru, çatlak, tahriş olmuş veya egzamalı  ciltlere ya da rüzgar ve güneş yanığı oluşmuş ciltlerde kullanılmamalıdır. Bu tür rahatsızlıkların  iyileşmesini bekleyiniz.
 4. Kremi sürdüğünüz yerlerde sarı lekeler oluşabilir. Bu lekeleri sabunlu su ile kolayca çıkarabilirsiniz.
 5. İlacı sürdükten sonra  güneşe çıkmamaya özen gösteriniz.  Bu tür ilaçlar cildinizi güneş ışınlarına karşı daha duyarlı hale getirebilir ve güneş yanıklarına sebep olabilir. Dışarı çıkmanız halinde koruyucu giysiler giyiniz.
 6. İlacı ağız, burun içine, gözlerinize ve cildin hasarlı yerlerine değdirmeyiniz. Kazara değerse ılık su ile temizleyiniz.
 7. Cildinizi bilhassa alkolsüz sabunla temizleyiniz. Tedavinin iyi sonuç vermesi için tedavi süresince makyaj yapmayınız, yüzünüze fondöten gibi cildin hava almasını engelleyecek makyaj malzemeleri sürmeyiniz.
 8. İlacı kullandığınız sürece cildinizi tahriş edebilecek saç boyası ve tüy dökücüler kullanmamanız gerekiyor.
 9. Hamilelik döneminde iseniz ya da bebek emziriyorsanız hekime danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

 

NABIFEKS Krem’in kullanım Şekli:

 1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedaviniz süresince lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Yanlış veya size tavsiye edilenden fazla kullanıldığı takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.
 2. İlacı sürmeden önce sivilceli yerleri su ile arındırıp, temiz bir havlu ile kurulamalısınız. Sivilcelerin olduğu cilde sürüp, hafif hareketlerle masaj yaparak yedirilmesini sağlayınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen hekiminizi bilgilendiriniz.
 2. Kremin sürüldüğü deride yanma, kırmızılık ve duyarlılık gelişirse, ilacın kullanımını durdurup, hekiminize başvurunuz.
 3. Sürülen yerlerde geçici kaşınma hissi sık rastlanan yan etkidir.

 

İlaç Etken Maddesi: Nadifloksasin
İlaç Marka İsmi:  NABIFEKS Krem

NABIFEKS Krem Kullanma Talimatı


 

Source link

MEMORIX 20 mg Film Tablet, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

Previous article

MAGNEZİNC Film Tablet

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.