Genel

Koltuk Temizliği ve Bakımı

0

Ev ortamında en çok kullanılan eşyaların başında koltuklar yer alır. Sürekli olarak kullanılan koltuklar zamanla kirlenebilir ya da üzerine dökülen yiyecekler özel bir temizlik gerektirebilir. Toz ve kir biriktiren koltuklarınızı düzenli olarak temizlemediğinizde kalıcı lekelere neden olabilirsiniz. Ev ortamında koltuklarınızı kolayca temizlemek için yapabileceğiniz pek çok yöntem mevcut. Koltuk temizliği yaparken kumaş yapısı ve leke durumu gibi birçok faktör durumu etkileyebilir. Bazı koltukları temizlerken süpürme ve silme gibi işlemler yetersiz kalabilir.

 

Koltuk temizliği ve bakımı hakkında merak ettiğiniz detayları aşağıda bulabilirsiniz.

 

Kullandığınız koltuk kumaşının türüne göre temizlik aşamaları değişiklik gösterebilir. Kumaş koltuklar şık ve göz alıcı yapısı nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Ancak kumaş koltuklar toz ve kir tutmaya oldukça müsait bir yapıya sahiptir. Bu nedenle düzenli olarak süpürmeye ve silmeye ihtiyaç duyar. Koltuğun yapısına silme işleminde kullanacağınız deterjanlar değişiklik gösterebilir. Kumaş koltuğunuzu silmek için ılık suyun içerisine bir parça rendelenmiş sabun eklemek etkin sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

 

Malzemeye Göre Bakım Süreleri

 

Genel olarak koltuk temizliğinde kumaş türü ve kir tutma kapasitesi büyük önem taşır. Kullanılan malzemeye göre koltukları temizleme süreniz değişiklik gösterebilir. Kumaş koltuklar kir tutmaya müsait olduğu için haftada bir düzenli süpürme yapmanız önerilir. Bir diğer önemli nokta ise kumaş malzemelerin ter ve koku emmeye meyilli olmasıdır. Teri kolayca emen koltukların koku tutmaması açısından düzenli olarak silinmesi oldukça önemli.

 

Suni deriden yapılan koltukların köşelerinde toz birikmeleri meydana gelebilir. Bu tarz malzemeleri ılık bir su ile silmeniz gerekir. Temizlik esnasında paspas ya da elektrikli süpürge gibi ürünlerden yardım alabilirsiniz.

 

Gerçek deriden elde edilen koltukların temizliği ayrı bir özen gerektirir. Genel olarak deri koltuklar suya duyarlı malzemeler olduğu için hassas bir bakım yapılmalıdır. Bu nedenle bir elektrikli süpürge yardımıyla haftada bir süpürebilirsiniz. Gerçek deri koltukları kesinlikle su ile silmemeniz gerekir. Sadece toz ve kir birikmesini önlemek için düzenli olarak süpürmeniz yeterli olacaktır.

Köşe koltuk takımı ve diğer koltuk seçenekleri için https://www.wehomy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

ERDAL CAN ALKOÇLAR: MİLLİ İNOVASYON ASLİ DAVAMIZ

Previous article

Beylikdüzü Çocuk Eğlence Merkezi

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Genel