K İle Başlayan İlaçlar

KLORA 250 mg kapsül, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

0

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: KLORA 250 mg kapsül
  2. Endikasyon Bilgisi: Kloramfenikol adlı etken maddeyi içinde bulundurur. KLORA kapsül, tifo, paratifo, beyin apsesi, salmonella menenjiti, bakteriyemi, Riketsiyözda; bakteriostatik etkiye sahip, Protein sentezini inhibe edici, antibiyotik olarak
  3. KLORA DOZAJI: 50 mg/kg/gün (4 eşit doza bölerek kullanılır)
  4. KLORA Kontrendikeleri: aşırı duyarlılık.  karaciğer yetmezliği, kan diskrazisi
  5. KLORA, hamilelikte C kategorisindedir ve emzirenlerde kullanılmaz.
  6. KLORA kapsül Etkileşimi:  Kumarinler, fenitoin, klorpropamid veya tolbutamid.
  7. KLORA yan etkisi: Anafilaksi, mide bulantısı, glottis, diyare, optik nörit, periferik nörit, apastik anemi, stomatit,
  8. KLORA kapsül de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. KLORA ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. KLORA kapsül sırasıyla, Antienfektifler, Sistemik Kullanılan Antibakteriyeller, Amfenikoller ve kloramfenikol Levojir olarak sınıflandırılmış şekilde, J01BA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz KLORA’nın üretimini BİLİM İLAÇ Sanayi yapar, ruhsatı da HÜSNÜ ARSAN İLAÇLARI A.Ş.’ye aittir. KLORA için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

250 mg KLORA kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
250 mg KLORA kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

250 mg KLORA kapsül kısa ürün bilgisi
250 mg KLORA kapsül kısa ürün bilgisi

Soru 6 Mevcut Aşılama Politikası Hatalı Olabilir mi?

Previous article

LIDWINA 120 mg Gastrorezistan Sert Kapsül, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.