Blog

Hafta Hafta Hamilelik Süreci

0
mustela.com.tr

Hamile olup olmadığınızı merak ediyorsanız evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz gebelik testlerini deneyebilirsiniz. Az miktarda idrar numunesi ile yapılan bu testler yüksek oranda doğru sonucu veriyor. Ancak bunun için testi doğru zamanda yapmanız da önem taşıyor. Evde uygulanan gebelik testlerinin doğru neticeyi verebilmesi için adet döneminin üzerinden en az 4-5 gün geçmesi gerektiğini unutmayın. Bu sürede gebelikte salgılanan beta hCG hormonu idrara karışmış olur ve böylece test de güvenilir bir sonuç sunabilir.

Test için henüz erkense bu durumda en erken hamilelik belirtileri neler sorusunun yanıtına yönelebilir ve bu belirtilerin sizde mevcut olup olmadığını değerlendirebilirsiniz. Anne adaylarında yaygın görülen erken dönem gebelik belirtileri şöyledir:

  • Yorgun hissetme
  • Adet döneminin gecikmesi
  • Ruh halinde ani değişimler olması
  • Ciltte bazı değişimler olması ve cilt sorunlarının ortaya çıkması
  • Sırt bölgesinde ya da kasıklarda çok hafif düzeyde ağrı olması
  • Vajinal akıntıda artış
  • Göğüslerde hassasiyet olması

Gebeliğin ilk belirtisinin mide bulantısı ve kusma olduğu düşünülür. Ancak bu belirtiler hamileliğin erken dönem belirtileri ortaya çıktıktan çok daha sonra yaşanır.

Hamileliğin ilk haftalarından itibaren vücutta çeşitli değişimler meydana gelir. hamilelik süreci toplamda 3 dönemden oluşur. Bu dönemlerin her biri trimester olarak adlandırılır. İlk 3 aylık dönem ilk trimester dönemi, sonraki 3 aylık dönem ikinci trimester dönemi ve son 3 aylık dönem de üçüncü trimester dönemidir. Anne adayları son trimester dönemine girdiklerinde artık yavaş yavaş doğum ve doğum sonrası için hazırlıklara başlarlar.

Doğum öncesinde mutlaka bebek bakımı için kullanılacak olan malzemeleri temin etmek gerekiyor. Yenidoğan bebeklerin bakımında kullanılabilen malzemeleri özenle seçmek ve kaliteli, doğal ürünlere yönelmek de önemlidir. Ancak artık bu konuda derin araştırmalar yapmak gerekmiyor.

Mustela.com.tr adresi üzerinden bebeğinizin bakımı için kullanabileceğiniz malzemelerin tamamını kolaylıkla inceleyebiliyorsunuz. Gerekli tüm testlerden geçirildikten sonra kullanıma sunulan bu ürün çeşitleri anne ve babaların bebek bakımı süreçlerini de kolaylaştırıyor. Tamamı güvenilir olan, bebeklerin hassas cildi ile uyumlu bu ürün çeşitleri ile bebeğinizin cilt bakımını, temizliğini ilk günden itibaren rahatlıkla yapabilirsiniz.

İngiliz Kraliyet Ailesinin Parfüm Markasıyla Tanışın

Previous article

Pırlanta Baget Yüzükler Neden Tercih Edilir?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Blog