ModaTrendler

Evde Metalik Ruj Yapıyoruz

0

Makyaj trendleri konusunda yılın en büyük yeniliği nedir diye soracak olursanız kuşkusuz ki cevabımız metalik makyaj trendi olacaktır. Yani bu yıl neredeyse tüm kozmetik ürünleri rujundan allığına, farından ojesine parlak ve metalik. Eh kozmetik ürünlerinin yüksek fiyatlarını göz önünde bulunduracak olursak, hemen her canımızın istediğini alamadığımız ve her şeye yetişemediğimiz açık. Üstelik de bir makyaj marketten içeri girdiğinizde muhteşem ürünleri ve karmaşık harika renkleri gördüğünüzde sizin canınızda hepsini almak istemiyor mu? Cevabınızın evet olduğunu biliyor hatta duyuyoruz 🙂 O zaman işte size muhteşem bir fikir. Canınızın istediğiniz her renk metalik ruju evinizde kendiniz de yapabilirsiniz.

 

Öncelikle bu işlemin çok kolay olduğunu peşin peşin belirtmek isteriz. Hem de elinizin altına bulunan malzemelerle çok da ucuza patlayacak. Sabitleyici sprey, pigment boya, metalik far ya da allık biraz da gliserinle bunu başarabilirsiniz. Bir bıçak yardımıyla pigment boyanızdan, ışıltılı far ya da metalik allığınızda küçük bir kaba bir fiske kadar dökün. Sonrasında da 5 damla gliserin ya da makyaj sabitleme sıvısı katın. Dikkatlice karıştırın. Macunumsu bir kıvama alması gerek.

 

Bitti bile… İşte böylelikle elcağızlarınızla yaptığınız sağlıklı rujunuz oldu. Üstelik de 0 maliyetle.  Hatta bu karışıma kayısı,  çilek, tarçın, muz, şeftali türevi güzel kokulu yağlardan birer damla ekleyerek kokulu rujlara bile yaratabilirsiniz. Kısacası şu aralar tam zirveyi yaşayan hologramlı rujlarınız olacak ve ikonik makyajlar yapabileceksiniz.

 

Böylelikle onlarca farklı renkte metalik ruj yapabilirsiniz. Hatta bu kış çok trend olan ombreli ruj trendi için yeni rujlar almanıza da gerek kalmayacak. Bu sayede kış mevsimine çok uygun olan; toprak, bakır, kızıl, butterum renginde rujlar tasarlayabilirsiniz. Yazın ise parlak pembeler, leylak renklerinde, oranj ve nar çiçeği renklerinde metalik rujlar yaratabilirsiniz.

 

cicekkadin

Nanenin Faydaları

Previous article

Somon Fümeli Kremalı Soslu Makarna

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Moda