Genel

Deri İle Suni Deri Arasındaki Farklar

0

Suni deri kumaş, günümüzde tekstil alanında birçok ürün için kullanılır. Aynı zamanda döşemelik kumaş yapımında da suni deri çoğunluğun tercihindedir. Suni deri ile hakiki deriyi birbirinden ayıran nitelikler yer edinir.

Suni Ve Deri Arasındaki Fark

Deri kumaşlar, günlük yaşamda her alanda kullanılabilir. Aynı zamanda kullanım alanına göre farklı kategorilerde yer edinir. Deri ceket, mont ve kabanlar, deri çanta, deri cüzdan, telefon kılıfları gibi birçok ürün, derin kumaşlarla tasarımlanabilir. Fabrika tasarımı olan deri ürünler, suni derin kategorisi ve çevresine girer. Suni deri ile bilinen hakiki deri arasında birçok fark bulunur. Haki deri ve suni deri fiyatlandırması;

  • Görünüm
  • Tercihe bağlı olarak farklı materyaller de içerisine eklenerek yer edilir.

İki kumaşın arasındaki farkın anlaşılabilmesi için farklı teknikler bulunur.

Hakiki Deri Özellikleri Nelerdir?

Hakiki deri işlenme yöntemine ya da canlı deri niteliklerine göre farklılık taşır. Bilinen hakiki deri yüzeyinde gerçek deri formunda bir doku bulunur. Bu doku yüzeyine dokunulduğu takdirde anlaşılır. Hakiki deride, tekrar farklı malzemeler kullanılmaz. Bulunduğu şekli ile tasarım gerçekleşir. Bu sebeple uzun süreli kullanıma da dayanıklıdır. Herhangi bir istenilen etki oluşturmaz. Gerçek derinin diğer bilinen suni deriye göre kendine has dokusu olur. Yüzeyinde daima girinti ve çıkıntılar mevcuttur. Hakiki deri kumaşlar ya da hakiki deriyle yapılan herhangi bir ürün, uzun süreli kullanıma kesinlikle dayanıklıdır. Bu sebepten dolayı kolay deforme olma gibi etmenler yaşanılmaz. Yıpranma, renginin solması hakiki deri de görülmez. Hakiki deri kumaşlar diğer bilinen suni deri kumaşlara göre daha yumuşaktır.

Suni Deri Özellikleri Nelerdir?

Suni deri kumaş kullanılarak yapılan ürünler gerek fiyatlandırma, gerekse görünüm açısından hemen fark edilebilir. Suni deriler poliuretan kullanılarak yapılır. Aynı zamanda içeriğinde çeşitli kimyasal işlemler de bulunur. Suni deri, inceltme işlemlerinden geçirilerek yapılır. Hakiki deri ile aynı görünüme sahip olması için kimyasal işlemler suni deri üzerinde oldukça fazladır. Suni deri, hakiki deri de olduğu gibi çanta, cüzdan, kemer, ceket gibi birçok üründe kullanılabilir. Hakiki deriye oranla yıpranma, eskime gibi uzun süreli kullanıma dayanıklılık süresi daha kısadır. Aynı zamanda bu durum üretim tekniğine ya da satın alınan yere göre de değişebilir. Bazı suni deriler, hakiki deri ile aynı eşdeğerde değildir.

Hakiki Deri Ve Suni Deri Nasıl Anlaşılır?

  • Hakiki deri ve suni deri anlaşılabilmesi için belirli etmenler bulunur. Bunlar koku, doku, imalat ve deri testidir.
  • Dışarıdan görünümüyle hemen anlaşılması mümkün değildir.
  • Dokunulması ve Derinin hissedilmesi gerekir.
  • Suni deri kumaş fiyatları ile ilgili en uygun fiyatlandırmayı, kumaş homedan edinebilirsiniz.
  • Gerçek olmayan deri kumaş fiyatlandırması ve satın alma işlemi için firmamızı ziyaret ettiğiniz takdirde istediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Şimdi hemen suni deri satın al!

Yaza Damgasını Vuracak Pareo Modelleri: En İyi Mayo ve Pareolar

Previous article

Karaca ile Nefis Güveçlere Hazır Mısınız?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Genel