Blog

Saç Serumu – Thebodyshop.com.tr

0
THEBODYSHOP

Genellikle silikon bazlı bakım ürünü olan saç serumu saçların daha hacimli görünmesini destekler. Saça ihtiyaç duyduğu nemi veren bu ürünler saç köklerini besler ve böylece yeni saç oluşumuna katkıda bulunur. Saçı hem kök hem de gövde bölgesini onarır. Özellikle saçları zarar görmüş ve yıpranmış olan kişiler tarafından sıklıkla kullanılır. Kullanım şekli ve süresi saç tipine göre farklılık gösterir. Genel kullanım şekli bir hafta en fazla üç kere şeklindedir. Yoğun kullanımlar saçın zarar görmesine neden olabilir.

 

Saç serumunun fayda edebilmesi için ıslak saça uygulanmaması gerekir. Nemli saça serum uygulamak daha faydalı olacaktır. Hangi serumun daha iyi olduğu ise piyasadaki ürünleri birbiriyle kıyaslayarak öğrenilebilir. İstenen etki için serum saç diplerinden başlayarak uç kısımlara doğru sürülür. Böylece kısa sürece saçta onarıcı etki meydana gelecektir. Eğer kullanılan serum saç dibinin kurumasına neden oluyorsa bunlar saç için uygun olmayacaktır. Yeni bir saç serumu denenecekse bu tür belirtilere dikkat etmek gerekir.

 

Saç Kremi

Saçtaki elektriklenme sorunun çözen saç kremi saçların daha kolay taranmasını sağlar. Saçı besleyen ve kırılmasına engel olan bu kremler temiz saça uygulanır. İstenen etki için düzenli olarak kullanılması önemlidir. Daha yumuşak ve parlak saçlar sağlayan kremler saç diplerine değil yalnızca saç uçlarına uygulanır. Onarıcı, nemlendirici, çözücü olan saç kremi sıvı ve krem formlarda bulunur. Sıvı olanları saçlar yıkandıktan sonra kolayca taramayı saçlar ve saçlarda hoş bir koku bırakır. Durulanması gereken saç kremleri ise saçlar şampuanla yıkandıktan sonra saçın uç kısımlarına sürülür ve birkaç dakika saçta bekletildikten sonra bol su ile durulanır. Çoğunlukla karma tipte olan saçlar için üretilen saç kremleri her saç için rahatça kullanılabilir.

 

Bol Paça Pantolon Kombin Önerileri

Previous article

Birbirinden Şık Şal Modelleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Blog