Blog

Rfid Etiket

0

Tanım olarak bakıldığında rfid radyo frekansları aracılığıyla nesneleri tanımayı sağlayan bir sitemdir. Bu sistem etiket ve okuyucudan meydana gelir. Kullanım amacı ürün bilgilerini almak, iletmek ve depolamaktır. Elektronik etiket olarak da bilinen rfid etiket temassız otomatik tanımlama teknolojisi olarak da ifade edilir. Manuel müdahale gerekmeyen tanımlamalarda süreç biraz daha hızlıdır. Su geçirmez avantajlara sahip olan bu sistem anten ve okuyucu ile bir bütündür. Her etikete ait özgün bir etiket kodu vardır. Elektronik etiketlerin kapasitesi yüksek olup hedeflenen nesneyi tanımlamak için ona özel bir yazma alanı kullanılır.

 

Rfid etiketler genellikle ürün sahteciliğini önleme, ulaşım ve dağıtım, değerli eşya yönetimi, hava bagajı takibi, kimlik ve erişim denetimi, elektronik izlenebilirlik, malzeme ve ürün takibi ve personel madde konumu gibi amaçlarla talep edilir. Bu tür uygulamaların sorunsuz şekilde gerçekleşmesi için etiket basımının profesyonel şekilde yapılması gerekir.

 

Rfid Etiket Özellikleri

Veri depolama açısından avantaj sağlayan rfid etiket diğer etiket türleri ile kıyaslandığında daha geniş kapasiteye sahiptir. Bu veriler her zaman okunabilir, güncellenebilir ve yazılabilir. Mekanik arıza olmaması sayesinde bu etiketler dayanıklıdır ve zorlu ortamlara karşı dirençlidir. Her bir etiket özel seri numarası ve çip içerir. Böylece üst düzey güvenlik sağlar ve zor kopyalanır. Paketlemesi kolay olan etiketler küçük boydur ve ürüne gömülü şekilde tasarlanabilir. Rfid etiketler için okuma ve yazma hızı her zaman yüksektir. Barkod ile kıyaslandığında bunlarda doğrusal hizalama taramasına ihtiyaç yoktur. Bu gibi avantajlı özellikleri sayesinde rfid etiketler yaygın şekilde kullanılır. Tanımlama ve izleme için kullanılan bu teknoloji depolama ve ödeme için de tercih edilir. Rfid etiketler sahteciliğe karşı etkili olup giriş kontrollerinde işe yarar sonuçlar verir.

 

Rfid Yazıcı Modelleri Egen.com.tr’de

Previous article

En İyi Saç Bakım Ürünleri ve Fiyatları İçin Tıraş Sepetim’e Gelin!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Blog