Blog

Laguna Clay

0

Ürünlerin ortaya çıkması için seramik, stoneware ve porselen çamurlarına ihtiyaç duyulur.  Bu ana malzemelerin kaliteli olması ise en önemli kriterdir. Laguna Clay 1970 yılından itibaren bu kaliteli malzemeler için üretim yapan çok önemli bir markadır. Marka güçlü yönleri sebebiyle profesyonellerin öncelikli tercihini olmayı başarmıştır. Marka tek düze üretim yapmaz. Değişik renk ve formlara sahip çamurları yüksek kaliteli standartlarına göre üretir.

Laguna Clay Çamur Özellikleri

Yapılan ürünün güzel ve sağlam olabilmesi için tercih edilen ve çamur olarak adlandırılan ana malzeme çok önemlidir. Bu alanda markalaşmış olan Laguna Clay çamurlarının genel özellikleri ise şu şekildedir;

  • Kaliteli ve dayanıklıdır.
  • Çamurlar esnek bir yapıyor sahiptir.
  • Çamur türlerinin hepsi kolay kullanım için idealdir.
  • Farklı pişirme derecelerine uyumludur.
  • Farklı çamur türleri geniş kullanım alanına sahiptir.
  • Çamurlar kullanıcıya farklı renk seçenekleri de sunarlar.

Görüldüğü üzere Laguna Clay ürünlerinin özellikleri gündeme geldiği zaman karşımıza çok sayıda farklı alternatif seçenek çıkmaktadır. Tam da bu noktada söz konusu malzemenin geniş kapsamlı kullanım özelliğine sahip olduğunu da ifade etmek mümkün olmaktadır.

Laguna Clay Çamur Türleri

Yapılacak ürünün kullanım alanı ve amacına göre seçilmesi gereken çamur türü de değişir. Bu kuralın farkındalığıyla Laguna Clay farklı özelliklere sahip çamurların üretimini yapar. Bu çeşitler şu şekildedir;

  • Stoneware
  • Porselen Döküm Çamur
  • Plastik Vakum Çamur

Ayrıca markanın ürettiği çamurlar vakumlu veya toz halde satılabilir. İkisinin formları ve kullanım alanları birbirinden farklıdır. Mesela vakumlu olanların kullanımları çok daha kolaydır. Genellikle de heykel sanatçıları tarafından tercih edilir. Diğer forma sahip ürünler ise toz halde bulunur. Bu türde daha çok obje yapmak için kullanılır. Siz de https://www.crafist.com.tr/laguna-clay-camurlar internet sitesini ziyaret ederek, tam da aradığınız ürünleri alabilirsiniz!

Beşiktaş Resmi Tercüme

Previous article

Seramik Boyaları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Blog