F İle Başlayan İlaçlar

Fungizone Iv 50 Mg 1 Flakon+ampul Prospektüsu

0

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar » Antimikotik İlaçlar » Sistemik Antimikotikler » Antibiyotikler » Amfoterisin B

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Fungizone İntravenöz, başlıca ilerleyici ve fatal olma potansiyeli taşıyan mikotik infeksiyonları olan hastaların tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:

Bilinen bir kontrendikasyonu yoktur. Yanlız ilaca aşırı duyarlılık gösteren hastalarda dikkaltli kullanılmalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Bu ilaç sadece hastanede yatan veya medikal eğtim görmüş personel tarafından yakın klinik gözlem altında bulunan ve duyarlı mikotik infeksiyonların ilerleyici ve potansiyel olarak fatal şekilleri tanısının, tercihan pozitif kültür veya histolojik inceleme ile kesin olarak konulduğu vakalara uygulanmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Tedavinin ilk günlerinde uykuhali, ağız kuruluğu, ve baş dönmesi görülebilirbu belirtiler tedavinin devamında kaybolur. Nadiren eksitasyon, irritabilite, uykusuzluk ve sinirlilik gibi MSS sitimülasyonu semtomları, özellikle çocuklarda görülebilir. Ender olarak kilo artışına rastlanabilir. Nadir olarak sistit olguları bildirilmiştir. izole olgularda ciddi deri reaksiyonları rapor edilmiş olup sıklığı 2 milyon hasrada 1 dir.

İlaç etkileşimleri:

Fumast, MSS depresanları (sedatif ve hipnotik ilaçlar gibi) antihistaminikler ve alkolin etkisini güçlendirebilir. Bu nedenle zorunluluk olamdıkça beraber alınmamalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:

Tedaviye vücut ağırlığına göre hesaplanan 0.25 mg/kg/gün dozuyla başlanarak, bu doz, tolerans durumuna göre yavaş olarak artırılır. Normal renal fonksiyonu olan hastalarda bu aşamadan sonra doz yavaş olarak günde 5-10 mg miktarlarda yükseltilerek, 0.5-0.7 mg/kg/gün dozuna ulaşılır. Total günlük doz 1 mg/kg’a veya iki günde bir 1.5 mg/kg’a kadar yükseltilebilir.

Üretici Firma:

Bristol-Myers Squibb İlaçları Inc.
Telefon: (212) 286 24 86

Fungizone Iv 50 Mg 1 Flakon+ampul
prospektüsü, Fungizone Iv 50 Mg 1 Flakon+ampul
yan etkileri, Fungizone Iv 50 Mg 1 Flakon+ampul
neye iyi gelir,
Fungizone Iv 50 Mg 1 Flakon+ampul
hangi hastalık için

Hyperium 1 Mg 30 Tablet Prospektüsu

Previous article

Eyecrol % 4 Göz Damlası 10 Ml Prospektüsu

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.