Genel

Ali Babacan Kimdir?

0
ali babacan

Geçmiş yıllarda Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı olarak görev almış olan Ali Babacan kimdir?
Ali Babacan, 4 Nisan 1967 tarihinde ve Ankara’da doğmuş ünlü bir Türk siyasetçidir. Ali Babacan, geçmiş yıllarda Türkiye Cumhuriyeti Dışİşleri Bakanlığı (2007-2009), T.C. Başbakan Yardımcılığı (2009-2015 yılları arası) ve bir dönem Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı (2009-2011) ve 2002 yılları ile 2018 yılları arasında TBMM 22, 23, 24 ve 26. Dönem Milletvekilliği yapmıştır. Ali Babacan aslen nerelidir, kaç yaşında, burcu nedir, hangi üniversiteden mezundur, siyasi geçmişi nasıldır, evli mi ve çocuğu var mı? İşte pek çok insanın merak ettiği Ali Babacan tüm hakkında detaylar.

Ali Babacan Aslen Nerelidir?
Ali Babacan, doğum yeri olan Ankara nüfusuna kayıtlıdır ve aslen de Ankara Şereflikoçhisarlıdır.

Ali Babacan Kaç Yaşında?
Ali Babacan, 1967 doğumlu olup, 53 yaşındadır.

Ali Babacan Burcu Nedir?
Ali Babacan Koç Burcu erkeğidir.

Ali Babacan Hangi Üniversiteden Mezundur?
Ali Babacan, uzun ve başarılı bir eğitim hayatını geride bırakmış bir siyasetçidir. Akıcı derecede İngilizce bilen Ali Babacan, Türk Eğitim Derneği (TED) Ankara Koleji’ni birincilik derecesi ile bitirirken, Kolej eğitimi sonrası ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Endüstri Mühendisliği bölümünü de tam puan (4.0/4.0) ile bitirmiş ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Northwestern Üniversitesi Kellogg İşletme Okulu MBA programını tamamlamıştır.

Ali Babacan Siyasi Geçmişi
Ali Babacan, 2002 yılında siyasete atılmış ve AK Parti kurucusu olarak siyasete giriş yapmıştır. 2002-2018 yılları arasında Milletvekilliği yapan Ali Babacan, bunun yanı sıra Dışişleri Bakanı ve Ekonomi Bakanı olarak da ülkeye hizmet etmiştir. 22, 23, 24 ve 26. Dönem Milletvekili olan Ali Babacan, 10 Mart 2020’de kurulan DEVA partisi genel başkanlığı pozisyonunda bulunmakta ve partisi ile yeni seçimlere hazırlanmaktadır.

Ali Babacan Evli mi? Kiminle Evli?
Ali Babacan, 1995 yılı itibari ile Ülkü Zeynep Babacan ile evlidir ve bu evlilikten üç çocuğu bulunmaktadır.

PARAPLUS efervesan tablet, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

Previous article

Besin Takviyesi Kullanmak Zorunda Bırakan Rahatsızlık: Malnütrisyon

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Genel