Blog

ERKEKLERDE CİNSEL TERAPİ

0
metta-psikoloji

Cinsellik, sağlıklı bir ilişkinin komutasıdır.

Çiftler arasındaki uyum, haz ve doygunluk ne denli güçlü ise, cinsel deneyimler çok daha verimli ve keyifli geçer ancak toplumda doğru bilinen yanlışlardan biri; erkeğin cinselliğe her zaman hazır olduğu yönündedir. İçe dönük ve narsist karaktere sahip erkeklerde sıklıkla görülen cinsel sorunlar çözülmediği taktirde, ilişki içerisinde süregelen bir sorun halini alır. Buna esasla erkeklerin önce partnerleri ile iletişimde kalmaları ve ardından ortak bir çözüm arayışına girmeleri gerekir.

Cinsel terapi, alanında birçok ana branşı barındırır. Nitekim; cinsel isteksizlik, erken boşalma, cinsel uyumsuzluk ve sertleşme gibi konuları yakından inceleyen cinsel terapi süreçleri, terapi sonunda bireylerde çok daha olumlu ve etkili izler bırakması ile biliniyor.

Tüm bu sorunların ışığında erkeklerde cinsel terapi evresi, tıpkı kadınlarda olduğu üzere tamamen konuşma odaklı bir terapi yöntemidir.

 

Erkeklerde cinsel terapi için bir diğer merak edilen ise, terapinin kişinin hayatındaki olumlu etkileri.

Öyle ki cinsel terapi neticesinde birey, yaşadığı ve aşamadığı cinsel sorunların altında yatan nedeni, çözüm yollarını ve uygulama metotlarını öğrenerek hızla yaşamına katıyor.

Cinsellik esnasında veya sonrasında yaşanan sorunların psikolojik, fiziksel veya dürtüsel yoldan olup olmadığı tespit edilirken; danışan terapi süresi içerisinde birtakım psikolojik testlere tabi tutularak terapist tarafından sorunun altında yatan ana neden tespit ediliyor ve doğru tanı konularak etkin çözümler üretiliyor. Cinsel terapi esnasında danışana asla fiziksel bir temas söz konusu değildir.

Bu sayede, sorunun altında olası bir fiziksel durum tespit edildiği taktirde konunun branşına yönlendirilerek uzman tarafından süreç sonlandırılmaktadır.

HİPNOTERAPİ İLE ERKEKLERDE CİNSEL TERAPİ YÖNTEMLERİ

Tüm kalıpların ötesinde, eleştiri ve ön yargılardan uzak bir anlaşılma ayrıcalığına ihtiyacınız varsa, hipnoterapi yöntemi tam size göre! Peki, hipnoterapi nedir?

Hipnoterapi Yöntemi ile Erkeklerde Cinsel Terapi Yöntemleri nelerdir? İşte püf noktaları.

 

Hipnoterapi, bireysel destek seansları olarak bilinen ve tamamen kişiyle birebir yapılan bir terapi yöntemidir. Kişilerin yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik uygulanan terapinin birçok ana branşı vardır ve bunlardan biri ise; cinsel sorunlardan kurtulma ve mutlu cinsellik temasıdır.

Ana amaç bireyi sadece kendi içine döndürmek olmadığı gibi, temelde yatan cinsel sorunu tespit ederek çözüm noktası bulmaktır.

Hipnoterapi Yöntemi ile Erkeklerde Cinsel Terapi Yöntemleri finalinde rahatlama elde edeceğiniz gibi seans içerisinde birçok öneri ile de karşılaşacaksınız.

Hipnoterapi esnasında danışan tamamen kendinde olduğundan iradesini asla yitirmez ve bu sayede kendisine verilen komutları yerine getirebilir.

Seans içerisinde kişinin cinsel yöneliminden cinsel doygunluk seviyesine, cinselliği nitelendirişi ile cinsellikten beklentisine dek birçok konuya değinilerek hem cinsel bakış açısı hem de cinsellikte yaşadığı sorunlar tespit edilerek doğru tanı konulmaktadır.

Terapi neticesinde elde edeceğiniz deneyimler, baş etme yöntemleri ve geçmiş deneyimlerin keşfi sayesinde yaşadığınız cinsel işlev bozukluğu sorununu hem anlama hem de baş etme evrelerini ortaya koyacaktır.

Sapanca’da Jakuzili Bungalov Keyfi: Fiyatlar ve Detaylar

Previous article

Adres Değişikliği ve İkametgah Değişikliği: Resmi İşlemler ve Süreçler

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

More in Blog